Teenused

Metallikunstnik. Juveliir. Ehtekunstnik. Autoriehted, graveerimine, terastemplid.

Argo Nurs

Erinevad fotograafiateenused (aerofoto, stuudio, ürituste pildistamine, kinnisvara jne)

Luuletaja ja prosaist. Vabakutseline kirjanik.

Irina Tammis

Käsitööna valmivad disaintooted – kleebised, kõrvarõngad, mandalapildid, mütsid, sõlelised, rahvariietele tikkimine, raamatute illustreerimine ja palju muud.

Kalli Sein, klaasikunstnik

Ideeklaasi stuudios valmivad personaalse kujundusega klaasist era- ja ärikingitused, auhinnad, meened, sisustuselemendid (kellad, tarbenõud, erinevad klaasobjektid). Suuremamahuliste projektidena vitraažid, valgustid, lühtrid.
Klaasialane konsultatsioon, restaureerimine, kursused. Väiksemaid seeriatooteid saab soetada e- poest.
Ideeklaas OÜ-l on vitraažitöökoda, liivapritsitöökoda, 4 klaasisulatusahju, 4 klaashelmeste valmistamise leekpõletit, klaasilõikamine ja -lihvimine. Koostöös partneritega on võimalusteks klaasi vesilõikus, lasergraveerimine, eritellimused.

KlaasiPank

KlaasiPank on OÜ Ideeklaasi Hiiumaa stuudio Kärdlas. KlaasiPank asub kunagistes pangaruumides ja tegutseb avatud stuudiona, kust saab klaasialast nõu ja informatsiooni ning tutvuda klaasikunstiga.

See on kahe kunstniku, Kalli ja Valev Seina,  stuudio, kus saab tutvuda klaasikunsti võimalustega ja ise proovida nii klaasi lõikamist kui ka leekpõletil klaashelmeste valmistamist. Huvilistele korraldatakse eelregistreerimisega tasulisi õpitubasid – vitraažide või leekpõletitel klaashelmeste valmistamine, tutvustatakse klaasi lõikamist ja klaasisulatustehnikaid.
Räägitakse Eesti klaasitööstuse ajaloost, mis on alguse saanud Hiiumaal Hütil ligi 400 aastat tagasi.
Stuudiost saab soetada klaasikunstiesemeid, klaashelmeid, -ehteid ja esitada klaasialaseid tellimusi. Vajadusel abistatakse aknaklaasiga, pakutakse klaasilõikamisteenust  ja lahendatakse või vahendatakse lahendusi erinevatele klaasialastele probleemidele. Saab tellida värvilist klaasi ja peeglit.

Maalikunstnik. Liia Lüdig joonistab ja maalib akvarelle ja õlimaale.Teeb illustratsioone jm. Olnud kunstiõpetaja, juhendanud erinevaid ringe ja kursusi nii Hiiumaal kui ka mandril.

 

Nelja Nurga Galerii

  1. juunil 2015 avas Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu eksperimentaalse galerii, esimese omataolise Hiiumaal.

Galeriis on  eksponeeritud  Hiiumaa ning Hiiumaaga seotud autorite looming – maal, foto, tarbekunst (keraamika, klaas, ehted, tekstiil), kirjandus, trükised ja helikandjad.

Avatud :

sügistalvisel perioodil  R-L kell 11-15, suletud P-N.

Muudel aegadel sissepääs kokkuleppel, võtke ühendust! Kontaktnumber  503 2246.

Erakorralisest lahtiolekust ja sündmustest anname jooksvalt teada oma Facebooki lehel.

Galeriis on toimetamas ühenduse enda inimesed, seega on võimalik galeriis saada lisaks silmailule ka asjatundlikku nõu ja ülevaatlikku infot Hiiumaaga seotud kunstnike kohta