Loading Sündmused
<<
>>

Tulevased sündmused

juuli 2020

Näitus “Mõis muuseumis”

1. juuli, 2020 - 31. märts, 2021
Hiiumaa muuseumi Pikk Maja
Muuseumipiletiga

Mõisaaeg sai ligi sada aastat tagasi läbi, aga mälestustes püsib see edasi. Küll teame, et keegi meie esivanematest teenis saksu ja sai kingiks kleidiriide või hoopis hakkas vastu ja sai tallis peksa. Lugusid on igasuguseid, kuid needki võivad meelest minna, kui kirja ei pane. Sellel näitusel toob Hiiumaa muuseum rahvale näha just sellised esemed ja jutud, mille kohta on teada või vähemalt aimata seos mõisate ja mõisnikega. On mööblit ja tarberiistu, on teenijatele tehtud kingitusi, on dokumente ja riideesemeid. Mõned…

Uuri lisaks »

detsember 2020

Näitus “Suvehiidlane Alo Hoidre – pidev kunstipiiride nihutaja”

19. detsember, 2020 - 31. märts, 2021
Hiiumaa muuseumi Pikk Maja
Muuseumipiletiga

Näitusel on eksponeeritud valik Alo Hoidre õlimaale, graafikat ja segatehnikas töid. Lisaks näiteid raamatuillustratsioonidest. Aleksander Horn (hilisema nimega Alo Hoidre) sündis 26. jaanuaril 1916. aastal Petrogradis. Mõni aasta hiljem kolis pere tagasi Eestisse. Kunstikooli Pallas lõpetamise järel 1941. aastal mobiliseeriti noor kunstnik kohe Punaarmeesse. Peale sõda sai Hoidrest aga ligi 40 aastaks Eesti Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Tema 1950. aastate tööd olid valdavalt kantud sotsialistliku realismi ideedest. Võimalus osaleda 1964. aasta Veneetsia biennaalil tõi kaasa suuri muutusi ja Hoidrest kujunes peagi…

Uuri lisaks »

jaanuar 2021

Anna Litvinova maalid: reis Marokosse

5. jaanuar, 10:00 - 29. jaanuar, 18:00
Kärdla Kultuurikeskus Rookopli 18
Kärdla, Hiiumaa vald 92413 Eesti
+ Google Map
Free

Anna Litvinova sündis 1976. aastal Peterburis ja on Eestis elanud alates 1987. aastast. Anna lapsepõlv möödus loomingulises õhkkonnas kunsti ja kunstnike keskel, tema ema on samuti kunstnik ja kunstipedagoog. Anna esimeseks mängumaaks oli Ermitaaži kunstimuuseum, kus tema mänguasjadeks olid pliiats ja paber ning "mängukaaslasteks" van Gogh, Rembrandt, Rubens ja paljud teised maailmas tuntud kunstnikud. Anna on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali erialal.

Uuri lisaks »

Giidiga ringkäigud näitusel “Suvehiidlane Alo Hoidre – pidev kunstipiiride nihutaja”

26. jaanuar, 13:00 - 16:00
Hiiumaa muuseumi Pikk Maja
2€

Teisipäeval, 26. jaanuaril tähistame Pikas Majas suvehiidlasest kunstniku Alo Hoidre 105. sünniaastapäeva. Sel puhul kutsume kunstihuvilisi ringkäikudele näitusel "Suvehiidlane Alo Hoidre – pidev kunstipiiride nihutaja", mida viib läbi Helgi Põllo. Toimumisajad: 13.00 - 14.00 15.00 - 16.00 Ringkäigul osalemine on 2 €. Huvilistel palume võimalusel ette registreerida, et tagada endale koht tuuril. Osalejate arv on piiratud! Tel: 4632091, e-post: info@hiiumaamuuseum.ee Ringkäigule tulles palume kanda maski.

Uuri lisaks »

Ettevõtjate inspiratsiooniõhtu: Covid-19 mõju majanduse arengusuundumustele

28. jaanuar, 17:45 - 19:30
Tiismani villa Koidu 3
Kärdla, Hiiu maakond Eesti
Free

Jätkame ettevõtjatele suunatud inspiratsiooniõhtutega. Seekord teemaks Covid-19 mõju majanduse arengusuundumustele.   Riigikogu Arenguseire Keskuse ekspert Uku Varblane jagab meie ettevõtjatega põnevat infot uuringust, mis keskendub viiruskriisi majanduslike mõjude selgitamisele ja tulevikuväljavaadete hindamisele, sh käsitletakse seda, kuidas võib muutuda Eesti majanduse struktuur ja konkurentsipositsioon teiste riikide suhtes.       Veel saab teada: Millised on võimendunud trendid? Kuidas on mõjutatud erinevad majandusharud? Millised on võimalikud kriisist väljumise stsenaariumid? Tule kuula ja osale mõttevahetuses!   Kohtumine ettevõtjatega toimub Kärdlas, Tiismani villas (Koidu…

Uuri lisaks »

TantsuMENÜÜ: “Sanctum textum*”*pühakude

28. jaanuar, 19:00 - 20:00
Kärdla Kultuurikeskus Rookopli 18
Kärdla, Hiiumaa vald 92413 Eesti
+ Google Map
5€

"Olmeulmad: Sanctum textum*"*pühakude" on omanäoline koreograafiline installatsioon. Autorid on loonud nelja esineja liikumisest ja vokaalist skulpturaalse abstraktsiooni ning tulemuseks on salapärane ja visuaalselt lummav tantsurännak. Autorid, esitajad: Age Linkmann, Arolin Raudva, Maarja Tõnisson, Raho Aadla (Olmeulmad) Lavakujundaja: Sille Pihlak Kostüümikujundaja: Kadi Adrikorn Helikujundaja: Raido Linkmann Valguskujundaja: Priidu Adlas Hääletreening: Anne Türnpu Abilised: Kärt Einasto, Rasmus Puksmann, Heinrich Sepp Piletite eelmüük kultuurikeskuses.

Uuri lisaks »

(Kuuse) lõkke õhtu

29. jaanuar, 18:00 - 18:30
Rannapaargu Kärdla, + Google Map
Free

29.01 kell 18.00 ootame huvilisi pisikesele (kuuse) lõkke õhtule Rannapaargu lõkkeplatsile. 🔥 Silmailu pakub jõulukuuskedest lõke 🔥 Meeleolu loovad Tiina Tantsustuudio tüdrukud 🔥 Vürtsi lisab idamaine tantsutrupp Sukar 🔥 Pakume kuuma teed Soovid enda jõulukuuse ka lõkkesse tuua? Palun tee seda kuni 25. jaanuarini, viies jõulukuuse Rannapaargu ja külakiige läheduses olevale lõkkeasemele. NB! Kui tunned end haigena, jää palun koju. Järgime üheskoos 2 + 2 reeglit.

Uuri lisaks »

veebruar 2021

Eesti Vabariigi aastapäeva matk

24. veebruar, 12:00
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus

24.veebruar, kell 12.00 Eesti Vabariigi aastapäeva matk. Algus Kõrgessaare Vaba Aja Keskuse juurest.

Uuri lisaks »

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine, esineb Kristjan Kannukene

24. veebruar, 14:00 - 15:30
Kärdla Kultuurikeskus Rookopli 18
Kärdla, Hiiumaa vald 92413 Eesti
Free

Kontsert Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks. Kontserdil esineb Kristjan Kannukene. Kannukene (sünd. 1996) on mitmekülgne muusik, kes laiema tuntuse saavutas tänu laulmisele. Õpib vioolat EMTA-s Toomas Nestori juhendamisel ja täiendas end aastal 2018/2019 Londoni Trinity Labani konservatooriumis. Muusikaakadeemias õppides püüab Kristjan avardada enda muusikaloomet erinevate kompositsiooni-, nüüdismuusika- ja improvisatsiooniainetega, hoides samas väga ranget põhifookust vioolamängul. Kannukene on võitnud I koha rahvusvahelisel konkursil “Kaunas Sonorum 2017”. Haridus- ja Teadusministeerium on tunnustanud teda tiitliga “Aasta Õppur 2018”.Koostöös Rein Rannapiga ilmus neil album “Keelatud. Ruja…

Uuri lisaks »

Paluküla suusasõit (lume puudumisel jooks)

27. veebruar, 12:00 - 14:00
Paluküla terviserada Suusamäe Hausma 92421 + Google Map
Free

Paluküla suusasõit algab stardiga Paluküla terviseraja parklast. Võistluse distantsid täpsustuvad, kui selgunud on lumeolud. Loodusliku lume olemasolul toimub suusasõit pikal distantsil läbides 5 korda 2,7km rada ja lühikesel distantsil 2 korda 2,7km rada. Kunstlume olemasolul toimub suusasõit pikal distantsil läbides 5 korda 1,2km rada ja lühikesel distantsil 2 korda 1,2km rada. Lume puudumisel toimub Paluküla jooks, kus pikal distantsil läbitakse 10km ja lühikesel 5km võistlusrada.

Uuri lisaks »

märts 2021

Naistepäeva maleturniir

7. märts, 10:00
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus
Uuri lisaks »

Peter Spissky, Maria Valdmaa ja Tallinna Kammerorkester

19. märts, 18:00
Käina Huvi- ja Kultuurikeskus Mäe 2
Käina, Hiiumaa 92101
€7

Peter Spissky - vanamuusika meister ja viiulivirtuoos Taanist koos särava eesti soprani Maria Valdmaa ja Tallinna Kammerorkestriga annavad kontserdi, mis on pühendatud Euroopa Vanamuusikapäevale. Kavas ajastu virtuoossed aariad ja teosed viiulile ja orkestrile.

Uuri lisaks »

Valla tantsijate kontsert „ Tantsudega kevadesse“ Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

19. märts, 19:00
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus
Uuri lisaks »

aprill 2021

Matkamäng noortele

3. aprill - 4. aprill
Hiiumaa
tasuta

Matkamäng lastele ja noortele vanuses 7. - 18. eluaastat. Nooremad osalejad matkavad ühe päeva jooksul väiksel rajal, läbides erinevaid tegevuspunkte. Suuremad ja vanemad matkavad pikemal rajal, läbivad erinevaid tegevuspunkte ning ööbivad telgis, lõpetades teise päeva lõuna paiku. Osalemine vähemalt 4-liikmeliste tiimidena.

Uuri lisaks »

Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik

16. aprill
Käina Huvi- ja Kultuurikeskus Mäe 2
Käina, Hiiumaa 92101
5€

Ühe maailma kaks teineteist täiendavat tahku - Kristjan Randalu detailsusteni lihvitud klahvipuudutused ja Vaiko Epliku mahe tämber ja vastupandamatu soov vürtsitada vahetekste ning laule talle omase kelmikusega.   Pilet 5 eurot (müügil kohapeal).

Uuri lisaks »

Kõrgessaare piirkonna laste lauluvõistlus

22. aprill, 18:00
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus
Uuri lisaks »

Avatud kalasadamate päev

24. aprill
Tasuta

Aprillikuu viimasel laupäeval, 25. aprillil korraldame Tärkma Sadamas koostöös Maaeluministeeriumi, Kalanduse teabekeskuse ja MTÜ Hiiukalaga Avatud kalasadamate päeva. Tegemist on kalandust ja sadamaid tutvustava koguperepäevaga, kus näidatakse kalapüügivõtteid, valmistatakse maitsvaid kalaroogi, õpitakse ohutut meresõitu ning pakutakse mitmesugust meelelahutust nii lastele kui täiskasvanutele.

Uuri lisaks »

Jüripäeva karikaturniir korvpallis

24. aprill
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus
Uuri lisaks »

Jüripäeva kevadmatk

25. aprill, 12:00
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus

Algus Kõrgessaare Vaba Aja Keskuse ees.

Uuri lisaks »

Hiiumaa orienteerumisneljapäevakud

29. aprill, 17:00 - 23. september, 16:00
Hiiumaa
2€

Neljapäeva õhtused orienteerumisvõistlused Hiiumaa erinevatel maastikel. Osavõtjatele erinevad rajad. Täpsem info www.hok.ee

Uuri lisaks »

mai 2021

Kärdla Linna Päev

1. mai, 11:00 - 15:00
Kärdla Kultuurikeskus Rookopli 18
Kärdla, Hiiumaa vald 92413 Eesti
Free

Tähistame Kärdla linna sünnipäeva.

Uuri lisaks »

Hiiumaa Aasta ema

7. mai, 18:00 - 20:00
Emmaste Põhikool Kooli kinnistu
Emmaste, Hiiumaa vald Eesti
Uuri lisaks »

“Kolm meest, naine ja 90ndad” ehk Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo.

8. mai
Käina Huvi- ja Kultuurikeskus Mäe 2
Käina, Hiiumaa 92101
5€/8€

Kolm meest ja naine teevad sõidu ajas tagasi, selle pöörase kümnendi kõige helgematesse, aga ka kõige hämaramatesse soppidesse. Taaselustuvad 90ndate kodumaised hitid. Nii need, mida tänaseni meenutatakse hea sõnaga, kui need, mille kohta sõpradele ei julgegi öelda, et see oli kunagi ka minu lemmiklugu. Kogu seda muusikalist tulevärki vürtsitavad meie humoorika neliku lood ja isiklikud mälestused sellest veidrast ning pöörasest ajast, mis ometi oli nii ilus, sest sinna jäid meie ühine noorus ja lapsepõlv.   Pilet 8.-/5.- (õpilane, pensionär).

Uuri lisaks »

Emadepäeva kontsert Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

9. mai
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus
Uuri lisaks »

Emadepäeva kontsert

9. mai, 15:00 - 16:00
Kärdla Kultuurikeskus Rookopli 18
Kärdla, Hiiumaa vald 92413 Eesti
Free

Tähistame emadepäeva kontserdiga.

Uuri lisaks »

Hiidlaste kevadlaat

22. mai, 09:00 - 14:00
Kärdla keskväljak
Free

22. mail 2021 toimub traditsiooniline hiidlaste kevadlaat Kärdla keskväljakul. Pakkumisel häid kaupu kohalikelt tootjatelt ning kaugema kandi kaupmeestelt. Ees on ootamas söögid, joogid, taimed, istikud, kunst ja käsitöö ning palju-palju muud. Laadaplatsilt ei puudu ka iga-loos-võidab-laadaloterii! Registreeri end kevadlaadale müüjaks hiljemalt 17. mai telefonil 53455606 või e-posti teel info@hiiumaa.coop.ee

Uuri lisaks »

Pühalepa taidlejate kevadkontsert

28. mai, 18:00 - 20:00
Uuri lisaks »

Tuulekala festival 2021

29. mai
Orjaku sadam
Free

Tuulekala festivalil saavad kokku need, kes näoga mere poole, ja need, kes peavad lugu heast toidust, tantsust ja kalameeste juttudest. Tuulekala festivalil trollitakse tuulehaugi, valitakse parim kalatoit ja võrreldakse saaki. Õhtu lõpeb tantsuga. Tuulehaug, keda hiidlased tuulekalaks kutsuvad, on oodatud külaline, tulles kevaditi edelatuultega napiks kuuks ajaks Atlandist siia kudema. Oma pika noka ja roheliste luudega on ta üks omanäolisemaid, keda Läänemerest püüda võib. Tuulekala tulek on Hiiumaal kui sündmus omaette, millest hakatakse rääkima juba mai algul või varemgi.

Uuri lisaks »

Kõrgessaare Rattasõit

29. mai
Uuri lisaks »

juuni 2021

Lastekaitsepäeva tähistamine Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

1. juuni
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus
Uuri lisaks »
Teata sündmusest

Sündmused Search and Views Navigation

Sündmus Views Navigation

Liigid

NB! Lehe haldaja ei vastuta sündmuste informatsiooni õigsuse eest.