Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on toimunud.

X PÜHALEPA MUUSIKAFESTIVALI ERI: Maria Faust Maarja missa

17. juuli, 2021, 18:45 - 20:00

10€/20€

“Maarja missa” on saksofonisti ja helilooja Maria Fausti sakraalteos, mis on kirjutatud kammerkoorile Collegium Musicale ja neljale instrumentalistile. Teose esiettekanne toimus 2020. aasta augustis Tallinnas.
„Maarja missa“ on pühendatud perevägivalla ja väärkohtlemise ohvritele – probleemidele, mis mõjutavad nii üksikisikuid kui ka perekondi geograafiliselt, rahvuselt, rassiliselt, sooliselt. Teose loomisel töötas Faust nii traditsiooniliste missavormide kui liturgiaga, mis koos loovad raamistiku tekstile, mille on koostanud eesti kunstiajaloolane ja dramaturg Eero Epner ja mis lähtub kolme arhetüübi vaatenurgast – ema, laps ja kogukond.

Esitajad:
Collegium Musicale
Indrek Vau (trompet)
Andres Kontus (tromboon)
Kristjan Kunla (fagott)
Maria Faust (altsaksofon)
Dirigent Endrik Üksvärav

Kontserdi alguses on publikul võimalik osa saada teose tutvustusest dirigent Endrik Üksvärava juhtimisel.

Piletid Piletilevist!
NB! Eelmüügist pilet 15 eur ja 10 eur, kohapeal kontserdipäeval 20 eur ja 15 eur.

Saaremaalt pärit ja Taanis resideeruva Maria Fausti nime seostatakse peamiselt mittetraditsiooniliste džässivoolude ja vabaimprovisatsiooniga. Saksofonist, helilooja, arranžeerija ja improvisaator Maria Faust kuulub Taani eksperimentaalsel areenil olulisemate nimede hulka ja on pälvinud mitmeid auhindu – sealhulgas viis Taani muusikaauhinda ja Eesti muusikaauhinna. 2019. aastal sai Faust Taani heliloojate ja laulukirjutajate ühingult (Komponister og Sangskrivere, DJBFA) maineka auhinna „Hæderspris”. Auhinda antakse igal aastal ühele väljapaistvale ja Taani muusika skeenet muutnud heliloojale tema loomingu eest. Heliloojana on Maria Faust žanrite nihutaja, ta on tuntud oma eksperimentaalse helikeele ja jõuliste ideede poolest.

Hiiumaal toimuv Pühalepa muusikafestival kannab tänavu järjekorranumbrit 10. Seetõttu on lisaks tavapärasele festivali ajale augustis (6.-8.august 2021) kavas ka festivali erikontserdid. Pühalepa muusikafestivali kunstiline juht on dirigent ja laulja Endrik Üksvärav. Festivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda
Festivali korraldamist toetavad: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hiiumaa vald, Selver, Liviko, Hiiumaa Sõprade Selts, Muusikaelu.ee

Detailid

Kuupäev:
17. juuli, 2021
Aeg:
18:45 - 20:00
Hind:
10€/20€
Kategooria:
,
Veebileht:
www.keremakultuurikoda.ee

Asukoht

Kärdla kirik
Veebileht:
https://xn--krdlakirik-q5a.ee/

Organiseerija

Kerema Kultuurikoda
Veebileht:
http://www.keremakultuurikoda.ee/

NB! Informatsiooni õigsuse eest vastutab sündmuse korraldaja.