Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on toimunud.

Urve Tõnnuse isikunäitus “Naise vägi”

N, 3. veebruar - R, 25. veebruar

Urve Tõnnus on graafiline disainer olnud üle 45 aasta,  kuuludes ka Eesti Disainerite Liitu. Algusest peale on üks põhiteemasid olnud naiselik energia ning naise roll meie heitlikus maailmas.

Näituse teema on naiste arhetüübid, universaalsed käitumismustrid, mis aitavad meil mõista ennast ja oma kohta maailmas. Maalidel on olulised naised, kes on suutnud maailma muuta, pannes meid seda nägema mingist uuest küljest. Kui palju rikkam on maailm tänu tugevatele naistele nagu Kleopatra!

Näituse “Naise vägi” avamine on 3.02. kell 16 Kärdla Kultuurikeskuses.

Kärdla kultuurikeskus on avatud E – R kell 10.00 -18.00.

 

Urve Tõnnus:
Olen graafiline disainer olnud üle 45 aasta ja kuulun ka Eesti Disainerite Liitu. Eelmise majanduskriisi ajal jäi põhitööst aega üle ja hakkasin maalima. Algusest peale on üks mu põhiteemasid olnud naiselik energia ning naise roll meie heitlikus maailmas.
Naiselik armastus ja hoolivus on eriline jõud, mis võib meile anda tiivad ja aidata võita ka väga agressiivse vastase. Maailma mõistmine algab iseenda mõistmisest, sellel teel on nii palju avastada!
Andes oma lastele edasi sisemist tarkust ja kõike eluks vajalikku, näeme eriti teravalt, millised ohud ähvardavad maailma. Peame olema tugevad. Peame äratama oma sisemise jõu, ilu ja tarkuse, et tuua maailmale tagasi rahu ja harmoonia. Me ei tohi teha liiga loodusele, vaid peame olema austavad ja armastavad planeedi Maa ja teiste olendite suhtes.

Ka kunstnik peab olema vastutustundlik. Tänapäeva tarbimisühiskonnas puutume pidevalt kokku tootmis- ning tarbimisjääkide ja reklaamiuputusega. Tootmise üleküllusele tähelepanu pööramiseks kasutan oma tööde loomisel vanu ajakirju-ajalehti, ehteid ja riideid, andes neile kollaažimaalidel hoopis teistsuguse elu ning eesmärgid. Maalidel leiab mu enda ja sõprade ehteid ja riideid – põlistan nõnda ka mälestusi, minevikku.
Näituse teema on naiste arhetüübid, universaalsed käitumismustrid, mis aitavad meil mõista ennast ja oma kohta maailmas. Minu maalidel on olulised naised, kes on suutnud maailma muuta, pannes meid seda nägema mingist uuest küljest. Kui palju rikkam on maailm tänu tugevatele naistele nagu Kleopatra!

 

Minu esimene maalinäitus oli 8 aastat tagasi Mustamäe Linnaosavalitsuse fuajees. Tänaseks olen esinenud Soomes, Šveitsis, USAs, Londonis, Monacos, Itaalias.. Osa näitusi on koroona tõttu olnud vaid virtuaalsed. Olulisimad näitused on olnud Armory Art Week (New York), Parallax Art Fair (London), Swissartexpo (Zürich), Art Basel Art Week (Miami), Artexpo (New York), Architectural Digest Design Show (USA), Scope (Miami).
Eestis on näitusi suhteliselt vähe olnud ja mul on suur rõõm esineda just Hiiumaa publikule, kuna siiani polegi ma Hiiumaal käinud ja tahaksin väga saarega tutvuda.
Auhinnad: 2021 – „Collector’s Vision International Art Award” Contemporary Art Curators Magazine (London, netiväljaanne), International Prize “Ambassador of Art” (Itaalia), 50 ARTISTS to invest in (Itaalia) ( kutse), International Prize Dante Alighieri (Itaalia) ( kutse), osalemine kunstiraamatus “The Best Modern and Contemporary Artists 2021” (Itaalia), International Prize David Michelangelo (Itaalia), 2020 – International Prize Raffaello & Canova (Itaalia), 2019 – Itaalia disainiauhinna A DesignAward nominent maaliga Cleopatra.
Mind esindab USA-s Manhattanil paiknev galerii ArtUpClose.

Detailid

Algus:
N, 3. veebruar
Lõpp:
R, 25. veebruar
Kategooria:

Asukoht

Kärdla Kultuurikeskus
Rookopli 18
Kärdla, Hiiumaa vald 92413 Eesti
Telefon:
53 003 234
Veebileht:
https://kultuur.hiiumaa.ee/

NB! Informatsiooni õigsuse eest vastutab sündmuse korraldaja.