NB! Lehe haldaja ei vastuta sündmuste informatsiooni õigsuse eest.

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • This event has passed.

Näituse “Ja silmad näevad” avamine

5. märts, 17:00 - 19:00

Free

Kunstnikepaari Orest Kormašovi ja Jaana Kormašovi näitus *Ja silmad näevad*.
Jaana tõlgendab oma keraamilist loomisprotsessi –
“Enne veel, kui käed saviseks teen, vaatan taevasse ja metsapoole. Minu energia tuleb sealt. Ka materjalid peavad olema karged, isegi robustsed, siis sünnivad õiged asjad.
Usun, et hing on värviline. Seal on merede sinist, sooja liiva kulda ja armastuse purpurit. Hing heliseb, kui astud üle härmas aasa. Ja silmad näevad…”
Oresti maalide sünnilugu:
“Muljed, mis tekivad midagi uut nähes ja kogedes, kipuvad õige ruttu tuhmuma uute muljete tulva all. Ei ole jõudnud veel mõtestada mind võlunud hetke, kui uus kihistus matab eelmise. See pidev ülesöömise tunne vajab natuke aega ja rahu, et seedida nähtut ja kui seda aega ei leia, jäävad minusse pooleliolevad teod, mis nagu mõttedki, ootavad ja otsivad lõpetamist, lahendust.
Nende maalidega ma justkui kustutan ammuaegset võlga, sest olen alati soovinud kuidagi läbi töötada mälupilte, mis on tekkinud siin-seal, kuid mis on mingil põhjusel olnud olulised. Valik võib tunduda juhuslik, siin on pildikesi Tuneesiast, Gruusiast, Walesist, Venemaalt ja Eestist. Kuid neid töid seob õhu ja valguse teema, mida erinevates kohtades olen tajunud hoopis teistsugusena. Jah, valgus on triviaalne mõiste, sest omamoodi tegeleb kogu maalikunst valgusega, samas olen veendunud selle teema ammendamatuses, mis annab ka nendele töödele mingisuguse õigustuse.”
Näitus on avatud 6.-28.03.2020

Detailid

Kuupäev:
5. märts
Aeg:
17:00 - 19:00
Hind:
Free
Kategooria:
Veebileht:
https://www.facebook.com/events/808921332936173/

Asukoht

Nelja Nurga Galerii
Keskväljak 5.a
Kärdla,
Telefon:
510 9255
Veebileht:
https://www.facebook.com/neljanurga/

Organiseerija

Nelja Nurga Galerii