Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on toimunud.

Näitus “Ida murrang. Elu maailmad muutumises”

R, 9. juuli - R, 23. juuli

Tasuta

Rändnäitus “Ida murrang. Elu maailmad muutumises”

Avatud: Kärdla Kultuurikeskuse sammassaalis E-R 10-16 9. juuli-23. juuli

Näitus „Ida murrang. Elumaailmad muutumises” keskendub põhiliselt idasakslaste muutuste kogemustele – kelle elud ja maailmad muutusid täielikult nii müüri langemisega novembris 1989 kui ka Saksamaa taasühinemisega 3. oktoobril 1990.  Näitus soovib algatada arutelu ja kogemustevahetust pärast taasühinemist toimunud murrangute ulatuse üle. Näituse on välja andnud Saksa Sotsialistliku Ühtsuspartei Diktatuuri Uurimise Sihtasutus ja uute liidumaade volinik valitsuse juures koos Põhja-Saksamaa Ringhäälingu (NDR) ja Statistaga.

Saksamaa taasühinemise 30. aastapäeva puhul viib näitus publiku ajarännakule. See jutustab uutest algustest ja teele asumistest, nagu ka tahtest minevikku jäänud diktatuuri lahata. Teemad hõlmavad Ida-Saksa linnade renoveerimist ja samas ka lammutamist, naiste ja perekondade olukorda, noortekultuuri, identiteedirajajate küsimust, ühtsust idanaabritega, Ida-Saksamaa ülesehitamist ja selle tulemusi ning viimastel aastatel esile tulnud uusi sotsiaalseid lõhesid.

Ka Eesti tähistab järgmisel aastal ajaloolist aastapäeva: 30 aastat taasiseseisvust. Seda silmas pidades kutsub meie rändnäitus, mida näeb 2021. aasta oktoobrini Pärnust Kohtla-Järveni, Kuressaarest Jõgevani, Võrust Tallinnani, üles paralleelide ja erinevate kogemuste vahetamisele seoses elumaailmade muutumisega Eestis ja Saksamaal.

Rändnäitus sai piduliku alguse 22.09.2020 Pärnu Port Artur 2 keskuses, kus selle avasid Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christiane Hohmann.

Detailid

Algus:
R, 9. juuli
Lõpp:
R, 23. juuli
Hind:
Tasuta
Kategooria:
Veebileht:
https://kultuur.hiiumaa.ee/kultuur/naitused/26-artiklid/290-ida-murrang-elumaailmad-muutumises

Asukoht

Kärdla Kultuurikeskus
Rookopli 18
Kärdla, Hiiumaa vald 92413 Eesti
Telefon:
53 003 234
Veebileht:
https://kultuur.hiiumaa.ee/

Organiseerija

Kärdla Kultuurikeskus
Veebileht:
https://kultuur.hiiumaa.ee/

NB! Lehe haldaja ei vastuta sündmuste informatsiooni õigsuse eest.