Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on toimunud.

“Müller peab lahkuma!” VAT Teater

12. august, 2020, 19:00 - 20:40

12€/15€

Osades:
Elina Reinold, Liisa Pulk, Maria Avdjuško või Kärt Kross-Merilo, Meelis Põdersoo, Ago Soots, Tanel Saar

Lapsesuu ei valeta. Aga lapsevanema oma?

Lapsevanemad on kogunenud klassijuhataja tundi selge eesmärgiga – tagandada õpetaja Müller! Klassijuhataja on kaotanud klassi üle igasuguse kontrolli ning toetava õppekeskkonna asemel valitseb anarhia. Kurjad keeled räägivad, et selle taga on probleemid õpetaja isiklikus elus. Lapsevanemad ei saa silmi kinni pigistada, kui mängus on nende maimukeste tulevikuväljavaated. Nende ehmatuseks ei kavatse kogenud pedagoog aga oma saatusega leppida, vaid asub vasturünnakule.

Tuntud saksa autor Lutz Hübner kirjeldab terava huumoriga lapsevanemate heitlusi haridusmaastikul. Eduühiskonnas tähendab heasse kooli pääsemine helge tuleviku kindlustamist. Seepärast tormavad täiskasvanud lahingusse nii raevukalt, et tasapisi hakkab segamini minema, kelle nimel üldse võideldakse. Selles sõjas on rindejooned ammu segamini paisatud. Enam ei saa sellestki aru, kas pedagoog on liitlase või vastase rollis. Kellel oleks seejuures veel jaksu pärida, mida lapsed ise soovivad?

“Müller peab lahkuma!” jõudis Saksamaal lavalaudadele 2010. aastal ja osutus suureks hitiks. 2015. aastal valmis näidendi põhjal ka menufilm. Eesti lavaversioonis asub südika õpetaja Mülleri rolli Elina Reinold.

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 40 minutit

Esietendus: 9. novembril 2016 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis
NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

Detailid

Kuupäev:
12. august, 2020
Aeg:
19:00 - 20:40
Hind:
12€/15€
Kategooria:
Veebileht:
https://www.piletimaailm.com/performances/62589-muller-peab-lahkuma?lang=et_EE

Asukoht

Soonlepa karjamõis

NB! Lehe haldaja ei vastuta sündmuste informatsiooni õigsuse eest.