Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on toimunud.

Hiiumaa pärandkultuuri nädal – Hiiu saun

27. juuli, 2020 - 1. august, 2020

27. juulist 1. augustini toimub esmakordselt Hiiumaa pärandkultuuri nädal. Hiiumaa traditsioone ja elulaadi tutvustav nädal on sel aastal pühendatud Hiiu saunakultuurile – palkmajaehitusest leilini. Fookuses on nii pärandehitusoskused kui kohalik saunakombestik.

Nädala jooksul toimuvad praktilised koolitused, avatud seminarid ja väljasõidud ning loomulikult saunaõhtud. Koostöös Eesti Vabaõhumuuseumi ja Hiiumaa muuseumiga toimuvad vanade majade sh saunade näidisnõustamised, Hiiumaa ametikoolis toimuvad palkehituse, vahvärkehituse ja saunakerise ehituse algkursused, Heidi Solo juhendab kodalukkude valmistamise koolitust. Saunaõhtud toimuvad üle saare ja iga huviline leiab endale sobivaima.

Nädala võtab kokku laupäeval, 1. augustil Suuremõisas toimuv X rahvusvaheline käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus ning Hiiumaa külade päev. Sel päeval pakub Suuremõisa mõisakompleks tegevust ja avastamisrõõmu kogu perele. Tule võistlusele kaasa elama või ajalooliste mõisahoonete läheduses küladepäeva kohvikumelu nautima.

Tule naudi päris ehedat Hiiu elu!

Tutvu kindlasti kogu programmiga lehel www.hiiukultuur.ee ja jälgi sündmuseid FB lehel https://bit.ly/hiiukultuurfb

Detailid

Algus:
27. juuli, 2020
Lõpp:
1. august, 2020
Kategooria:
Veebileht:
www.hiiukultuur.ee

Asukoht

Palade kooli saal

Organiseerija

Hiiumaa Ametikool
Eesti Puitmajaliit
Eesti Vabaõhumuuseum
Andres Veel

NB! Informatsiooni õigsuse eest vastutab sündmuse korraldaja.