Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on toimunud.

Ansambel ORTHODOX SINGERS Valeri Petrovi juhatusel

R, 9. juuli, 19:00 - 20:00

10€/15€

RÄNNAK ÕIGEUSU MUUSIKA MAAILMA

Reede, 09.juuli kell 19.00 Kuriste Jumalasünnitaja Sündimise kirik (Hiiumaa)

Laupäev, 10.juuli kell 18.00 Kärdla Ristija Johannes kirik (Hiiumaa)

Kava „Rännak õigeusu muusika maailma“ näitab õigeusumuusikat kogu oma mitmekülgsuses. Nagu nimi ütleb, kujutab kava ennast põnevat rännakut eri ajastute, maade, stiilide ja heliloojate õigeusumuusikale. Kava on koostatud nii, et tutuvustada praktiliselt kõiki olulisi õigeusumuusika stiile ja suundi. Kõlavad iidne vanavene polüfoonia ja znamennõi viis, omapärased Ida-Euroopast ja Aasiast pärit kirikuteosed, XIX-XXI sajandite Euroopa heliloojate õigeusu teosed ning Eesti heliloojate vaimulik looming. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest saab väga harva kontsertettekandel kuulata.

Kriitikute poolt kiidetud

Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Veljo Tormise muusikateoseid. Ansambli repertuar täieneb pidevalt uute teostega.

Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.

Orthodox Singers on korduvalt esinenud nii Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ning Poolas. Kontserdid on toimunud lisaks Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikule ka Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil.

Piletid on saadaval PILETILEVI müügipunktidest ja enne kontserdi algust kohapeal.

Detailid

Kuupäev:
R, 9. juuli
Aeg:
19:00 - 20:00
Hind:
10€/15€
Kategooria:
Veebileht:
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/ansambel-orthodox-singers-rannak-oigeusu-muusika-maailma-334532/

Asukoht

Kuriste kirik

NB! Lehe haldaja ei vastuta sündmuste informatsiooni õigsuse eest.