Haridus

 

Hiiumaa hariduslugu sai ajalooürikute järgi alguse juba 17. sajandil, esimene külakool rajati Käina kirikumõisa 1786. aastal.

Täna ootavad Hiiumaa osavaldades mudilasi 6 munitsipaallasteaeda ning suuremaid lapsi 6 põhikooli. Riigigümnaasium Kärdlas pakub keskharidust ning ka täiskasvanuõppe võimalust. Lisaks pakub Hiiumaa Ametikool kutseharidust erinevatel saareelu toetavatel aladel alates väikesadama juhtimisest, lõpetades restaureerimisega.

Kõikide koolide juures tegutsevad mitmed huviringid, ent Hiiumaal on ka kaks munitsipaalomandis olevat huvikooli: Rudolf Tobiase nimeline Kärdla Muusikakool ning Käina Huvi- ja Kultuurikeskus, mis pakub ringe ka täiskasvanutele. Sportlikku vaimu kasvatab saare peal Hiiumaa Spordikool.

Üle saare ootavad noori 5 noortekeskust ja 1 noortetuba. Noortekeskustes saavad noored osaleda planeeritud tegevustes, aga ka lihtsalt sõpradega koos vaba aega veeta.

Loodust au sees hoidva rahvana on hiidlaste jaoks olulisel kohal ka kvaliteetse loodushariduse andmine. Selle nimel tegutseb saare peal innukalt Palade Loodushariduskeskus, aga ka RMK Ristna külastuskeskuse pere.