Green Destinations

Green Destinations

Eelmisel sügisel hindasid Green Destination´i (GD) audiitorid Hiiumaa kui rohesaare hetkeolukorda ja vastavust GD standarditele kuue teema lõikes. Kümnepallisüsteemis saime üldhindeks 7,8 ja vastavalt sellele omistati Hiiumaale Green Destination Sustainability Sertifikaadi hõbe tase. On põhjust olla uhke, et keskkond kus elame, töötame ja ka turiste võõrustame on selle rohesertifikaadi pälvinud.

Kuigi sertifikaat on omistatud sihtkohale võivad seda märgist kasutada enda turundusmaterjalides ja kodulehel siin tegutsevad turismivaldkonna ettevõtted.

Logod saad alla laadida SIIT.

GD sertifikaat on jõus kaks aastat ja vastavust GD standardile hinnatakse uuesti 2023 aastal. Selleks, et saavutatud taset hoida ja/või pürgida kuld tasemini tuleb sihtkohal aktiivselt tegeleda teemadega, mis audiitori poolt puudulikeks märgiti.

Sajast kriteeriumist vajab täiendamist ca 35 ja sellega tegelemiseks on moodustamisel rohetiim kuhu kuuluvad erinevate ametkondade esindajad. Rohetiim koostab tegevuste pingerea ja vastavalt sellele tegevuskava.

Auditi tulemused

TEEMAHIIUMAASAAREMAA
Sihtkoha haldamine8,68,0
Loodus, maastik, loomad8,75,3
Keskkond ja kliima6,46,5
Kultuur ja traditsioonid9,210,00
Sotsiaalne heaolu7,87,2
Ettevõtlus ja hotellindus (hospitality)5,96,7
AUDITI HINNE7,87,3
HÕBE – kehtib 2021-2023

Lisainfo: Anne-Ly Torstensson anne-ly.torstensson@hiiuma.ee, 56060711