03.12.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kirik, haigla ja neli MTÜd saavad 38 000 eurot katuseraha

Hiiumaale tuleb esialgse kava järgi 38 000 eurot regionaalseid investeeringuid ehk nn katuseraha, saajateks kaks sihtasutust ja neli MTÜd. Suurima kogusumma, 13 000 euroga toetas Keskerakond, 10 000 euroga SDE, 8000 euroga EKRE ja 7000 euroga Isamaa. Suurim üksiksumma ongi SDE 10 000 eurot, millega erakond toetab Kärdla kiriku renoveerimist aastaringseks kasutamiseks ja kontserdipaigaks. Suuruselt järgmise summa, 8000 eurot annetas EKRE Hiiumaa haigla sihtasutusele günekoloogilise tooli ostmiseks.


Tuuletorni hakkab juhtima Kristina Halla

Eile allkirjastas töölepingu Käina elamuskeskuse Tuuletorn juht Kristina Halla, kes osutus valituks üheksa kandidaadi seast. Elamuskeskuse juhi ülesanneteks saab olema keskuse käivitamine ja töötajate palkamine. Tema ülesandeks on tagada kvaliteetne teenindus, keskuse  tegevuse majanduslik juhtimine ja tulemuste analüüs. Lisaks peab uus juht tegelema ka turundusega ning leidma hoone vabadesse ruumidesse allüürnikud.


Marutaudikahtlusega rebaselt jäi proov võtmata

Loodusfotograaf Ivar-Martin Voolaid pildistas Hiiumaal Valipe külas kummaliselt käitunud rebast, kel suu vahus. Järgmisel päeval oli rebane samas kohas surnud. Tekkis kahtlus, et ehk oli loom marutaudis ja ta andis juhtunust jahimeestele teada. Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuht Anu Sarapuu ütles, et jahimees, kes pidi rebase veterinaarile toimetama, palus leidjal surnud looma kinni katta, kuna ei saanud kohe kohale minna. Kui ta kohale jõudis, oli rebasekorjus kadunud. Seega ei marutaudikahtlust ei kinnitada ega välistada. VTA projektijuht Enel Niin ütles, et marutaudi pole võimalik diagnoosida kirjelduse ega piltide järgi, kuna sarnaseid kliinilisi haigustunnuseid võivad põhjustada mitmed nakkus- ja mittenakkavad haigused. “Diagnoosi aluseks on ikkagi marutaudikahtlase looma ajuproovi laboratoorne uurimine,” ütles Niin.


Hundikoera rünnakus hukkus väike koer ja sai vigastada inimene

20. novembri õhtul ründas Kärdlas Tiigi tänaval hundikoer pisemat jalutusrihmas olnud koera ja tema omanikku – naine sai vigastada, tema koer suri hiljem. Kärdla politseijaoskonna väärteomenetleja Mare Liik kinnitab, et niisugune vahejuhtum tõepoolest aset leidis ja 21. novembril teatati politseile, et 20. novembril kella 19.30 ajal jalutas teataja koeraga Kärdlas Loigu ja Tiigi tänava ristis, kui kaelarihmaga hundikoer ründas nii teda kui tema koera. Juhtunu kohta algatas politsei kriminaalmenetluse.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised