26.11.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Orkaani ajal käivad politseinikud käivad ukselt-uksele

Laupäeval, 30. novembril harjutavad politseinikud neljas maakonnas, sh ka Hiiumaal Kaitseliidu õppuse Orkaan 14 ajal ulatuslikku evakuatsiooni. Õppuse stsenaarium näeb ette, et kohalikud elanikud võivad sattuda ohtu ja nad tuleb oma elukohast evakueerida. Lääne prefekt Kaido Kõplas ütles pressiteate vahendusel, et kriisiolukorras on ulatusliku evakuatsiooni korraldamine just politsei ülesanne. “Kuna soovime õppuse tegevused võimalikult realistlikult läbi mängida, siis hakkavad politseinikud laupäeval nendes neljas maakonnas teatud piirkondades päriselt ukselt-uksele käima. Õppus ei too kaasa päriselt kellegi evakueerimist oma elukohast, kuid korrakaitsjad vestlevad inimestega kriisideks valmisoleku ja ulatusliku evakuatsiooni teemadel ning jagavad infomaterjale,” selgitas Kõplas.

 

Marutaud Hiiumaal tagasi?

Loodusfotograaf Ivar-Martin Voolaid märkas kummaliselt käituvat rebast laupäeval Pühalepa osavalla maadel Valipe külas. “Pildistasin looma ja tema tegevust, kui järsku tuli rebane hoogsalt mulle peale, veidi urisedes ja ähvardades,” rääkis Voolaid, kes seepeale eemale liikus. Kodus pilte töödeldes ja täpsemalt vaadates avastas ta, et ühel fotol rebase suu vahutab. Hiiumaal vaktsineeriti metsloomi marutaudi vastu viimati 2010. aastal.

 

Jahijuht: Meiega ei maksa pahandada

Laupäeval oli Kõrgessaare jahtkonna jahiseltskond kätte saanud kahe- ja pooleaastase põdra ja ligi 30 meest ja naist pidas Märjakaasiku tee ääres lõunapausi. “Varsti saab põdrajaht otsa,” ütles jahijuht Raul Randmaa. Jutuks tuli ka hiljutine juhtum, kui jahimehed Ojakülas ühe perenaise käest pahandada said – mida nad püssidega siin külavahel teevad. Randmaa ütles, et eks jahimehed käivad külade juures jahil sellepärast, et metssigu eemale peletada: “Nii et pole mõtet kuri olla, kui püssiga mees jahti peab.” Tol korral said nad sealtsamast Ojakülast kätte neli metssiga.

 

Lasteaedade osalustasu kinnitati koalitsiooni häältega

Volikogu otsustas neljapäeval 12 poolt- ja 8 vastuhäälega, et uuest aastast hakkab kõigis Hiiumaa lasteaedades kehtima ühtne omaosalustasu, 30 eurot kuus. Hoolimata sellest, et suurema osa lapsevanemate jaoks muudab see lasteaiaarved senisest märksa väiksemaks, on eelnõu tekitanud vastakaid arvamusi. Arutelu ja erimeelsused jätkusid ka volikogu istungil, kus eelnõu vastu võeti.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised