22.11.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

MTÜ Halulaev võitis kohtus PRIAt

Septembris 2017 oli hiiu halulaeva ehitajatel rõõmupäev – Suursadamas lasti vette kaljas HiiuIngel ja laevaehitajate töö jätkus. Samal ajal sai MTÜ Halulaev PRIAlt ebameeldiva otsuse, et 31 000eurosest toetusest jäetakse välja maksmata ligi 6000 eurot riigihanke tingimuste rikkumise tõttu. MTÜ Halulaev juhatuse liige Ain Tähiste rääkis, et puudujääv summa õnnestus toetajate ja laenude abil kokku saada ning töö jätkus, kuid otsus tundus ebaõiglane. Julgust, et PRIA otsus tuleks vaidlustada, andis õigusteaduste magistrist tütar Kadi-Ell Tähiste. Peeti nõu ja otsustati kohtutee jalge alla võtta. Erinevalt mõnest teisest MTÜst, mis oma õiguse nõudmisest loobus. Kolmapäeval tuli teade, et riigikohtu halduskolleegium jättis rahuldamata PRIA kassatsioonkaebuse vaidluses MTÜ Halulaev toetuse üle.

 

Kärdlasse leiti uus perearst

Kärdla perearsti Hilja Hiiemetsa 1914 inimesega nimistu võtab üle doktor Jüri Viidebaum. Terviseameti konkurss leidmaks Kärdlasse uut perearsti, lõppes 1. novembril. Ameti tervishoiuteenuste osakonna juhataja Pille Saar ütles, et tähtajaks laekus üks avaldus ja aprillist alustab uue perearstina doktor Viidebaum. Senine perearst, 36 aastat ametis olnud Hiiemets on pensionile jäämist aastaid edasi lükanud, kuid nüüdseks on otsus tehtud. Kärdla on esimene koht, kuhu on õnnestunud uus tohter leida. Juba 2011. aastal jäi perearstita Pühalepa ja 2015. aastast Kõrgessaare piirkond.

 

 

Volikogu kaalub Ristna jahisadama ostu

Hiiumaa vallavolikogus oli arutusel OÜ Ewent juhatuse liikme Endel Everti pakkumine, müüa Ristna jahisadam 180 000 euroga Hiiumaa vallale. Ristna jahisadam asub Kõpu poolsaare läänetipus. Ettevõtja Endel Evert rajas selle möödunud sajandi keskel ehitatud Kalana kalasadama akvatooriumi. Kalasadama omanik, salapärane Vene investor Dmitri Morozov pole sadamakai korrastamiseks midagi teinud ja nüüd ähvardab see juba kokku variseda. Kui Kalana sadama vana kai lõplikult puruneb, jääb tormide meelevalda ka selle kõrvale rajatud Ristna jahisadam. Millise otsuse volikogu eilsel istungil langetas, polnud lehe trükkimineku ajaks veel teada.

 

Kuue päevaga pool tuhat klienti

Hiiumaa Saatkond müüjaterohkel Tallinna jõuluturul on kohanud lahket vastuvõttu ning kuue päevaga tehti neilt pool tuhat ostu. Jõuluturul on väljas 13 Hiiumaa väiketootjat 73 kaubaartikliga. Turg alustas reedel, 15. novembril ja esimese kuue päevaga sooritas Hiiumaa Saatkonnas ostu pool tuhat klienti. Ühingu liige Kaja Antons märkis, et parim müügipäev oli laupäev, 16. november, kui tehti 131 ostu ja läbimüük oli ligi 1200 eurot. Populaarseim müügiartikkel oli esimesel kuuel päeval… kalašokolaad.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised