19.11.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

94aastane metsaomanik ei uskunud, et Eestis võidi tema mets ära varastada

Eelmisel esmaspäeval sai Ain Voogla teada metsavargusest oma tädi metsas Luidjal. Kohe teatas ta juhtunust nii politseile kui Rootsis elavatele sugulastele. Eakas metsaomanik ei uskunud, et Eestis võib keegi tema hoitud põlismetsa lihtsalt ära varastada. Kolmapäeval tulid nad Stockholmist Hiiumaale, et teha politseile metsavarguse kohta avaldus. “Tädi pidi ära surema. Ei uskunud enne kui nägi. Tal on käimisega raskusi, ei kuule, silmanägemine on kehva – inimene on peaaegu sada aastat vana…,” rääkis Ain Voogla laupäeval värske raielangi serval seistes.

 

Määvli jääksoost saab taas tavaline soo

Paar aastat tagasi kirjutasime, et RMK-l on kavas korrastada varem kuivendatud Määvli jääksoo. Nüüd saatis RMK looduskaitseosakonna looduskaitsespetsialist Ants Animägi soost pilte ja ütles, et tulemus sai nagu soovitud – vesi jääb sohu pidama ja soostumise protsess saab kulgeda. Veelindudele, kiilidele ja muule veeelustikule on uus märgala tema arvates kindlasti meeltmööda. “Läheb aastakümneid enne, kui ala kinni kasvab ja taastub rabastumine, aga tingimused selleks on loodud,” ütles Animägi. Soo korrastamisel on mitmeid plusse. Näiteks on kuivendatud soo väga tuleohtlik, aga kuivendamata soos tuli turbasse ei lähe.

 

“Üks rebane puu otsas, üks rebane puu all…”

Laste jõululaulukese sõnad “Kaks oravat puu otsas, kaks oravat puu all, kaks oravat puu taga, kaks oravat ei maga!” tuleb sel aastal Hiiumaa jaoks ümber kirjutada. Nimelt nägi Elen Maripuu 7. novembril veidi enne südaööd Kärdla koolimaja juures kahte rebast, kellest üks… ronis puu otsa. Teine, arglikum ei tihanud sama teekonda ette võtta ja ootas puu all.

 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised