15.11.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kärdla riigimaja tuleb turule

Vald pakub uue riigimaja asukohaks praeguse Kärdla turu asukohta Hiiu tn 1a, mille suuruseks 3771 ruutmeetrit. Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann nimetas asukoha plussideks, et kinnistu kuulub vallale ja on piisava suurusega: “Sinna mahuvad nii riigimaja, seda teenindav ja Kärdla keskust toetav parkimismaht kui ka turupindadeks vajalik ruum.” Kaalumisel oli mitu asukohta, valiku tegemisel olid peamised argumendid ligipääsetavus, nähtavus ja mahutavus. Sobivaima kinnistu valikuni jõuti koos RKASi esindajatega. Endise Hiiu maavalitsuse hoone Leigri väljakul praagiti kohe välja.

Kinnine lasteasutus Kõppu

Võimalus, et Kõpu kooli tuleb kinnine lasteasutus, on kohalikud ärevile ajanud ja nad pöördusid selgituste saamiseks Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja poole. Hariduslike erivajadustega õpilaste vähesuse tõttu on Kärdla põhikooli Kõpu õppekoha hoonetekompleksile pikemat aega otsitud lisasisu. Paar aastat on kompleksis ühes majas olnud eakate pansionaat. Nüüd plaanib Hiiumaa sotsiaalkeskus koostöös sotsiaalministeeriumiga hakata koolimajas pakkuma kinnise lasteasutuse teenust.

Prügila uus juht: Võime saada suunanäitajaks

Novembrist alustas OÜ Hiiumaa Prügila juhatuse liikmena Tambet Toomemäe, kelle esimeseks suureks väljakutseks on uus jäätmekorraldussüsteem. “Praegu jõuab prügilasse kõik peamiselt segaolmena, see pressitakse ühte konteinerisse ja viiakse mandrile. Uue süsteemi järgi on inimene aga kõik juba eraldi sorteerinud ja prügilal peab olema võimalus seda ka eraldi käidelda,” selgitas Toomemäe, et just jäätmete eraldi käitlemine on prügila jaoks uus asi. Muudatusega loodetakse saavutada, et segaolmejäätmete maht väheneb, rohkem aga tekkiks sel juhul sorteeritud ja taaskasutatavat pakendijäädet:

Galerii saab jätkata samas kohas

Möödunud sügisest saadik oli lahtine, kas Keskväljaku büroohoones viiendat aastat avatud Nelja Nurga Galerii saab jätkata samas kohas. “Siin jätkata oli meie soov ja tingimus, sest et teisi sarnaseid ja galeriiks sobivaid ruume meie teada ei ole Kärdlas,” ütles Hiiumaa kunstnike vabaühenduse HiKu juhatuse liige Kalli Sein. Uuest aastast võtab vald galerii ruumid enda hallata ja katab üürikulu, vastutasuks saab näituste korraldus teenust ja vajadusel kasutada näituseruumi koosolekuteks. “Jõudsime valla poolt sellise otsuseni aruteludes ja võttes arvesse, et HiKu koondab suurt osa Hiiumaa loomeinimestest,” selgitas lisas valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Karin Kokla.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised