12.11.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Vallavanema asendaja selgub lähinädalatel

Oktoobri lõpuni sai kandideerida Hiiumaa vallavalitsuse liikmeks vallavanema ülesannetes ehk peagi lapsehoolduspuhkusele jääva Hiiumaa vallavanema Reili Ranna asendajaks. Konkursile laekus neli avaldust ja kolme kandidaadiga toimusid vestlused eelmisel nädalal. Otsus vallavanema asendaja määramiseks tuleb lähinädalatel. Hiiumaa vallavalitsuses on praegu kaheksa liiget, lisaks viiele osavallavanemale veel majandusosakonna juhataja, rahandusosakonna juhataja ja vallavanem. Vallavalitsuse koosseisu täiendamiseks vallavanem konkursi välja kuulutaski. Reili Rand on Eestis teine vallavanem, kes ametiajal lapsepuhkusele läheb.

 

Aasta isa: Isalt olen kõik õppinud

Kui Eesti Naisliit austas aasta isa juba 22. korda, siis Hiiumaa naiskodukaitsjad korraldasid aasta isa valimist alles kuuendat korda. Viie kandidaadi seast valis žürii aasta isaks Taavi Telleri (41), kes äsja oli samal laval tantsurühmaga tantsu löönud. Tänavune Eesti aasta isa Arvi Karotam on kasvanud isata ja tema sõnum isadele on: “Mõelge enne väga tõsiselt, kui pere ja laste juurest lahkute.” Taavi Telleril on olnud õnn kasvada isaga. “Isa on minu suur eeskuju, temalt ma kõik õppinud olen,” ütles Taavi isa Juha kohta, kes kontsertaktusel ka kohal oli. “Nüüd olen oma lastele samamoodi olemas,” lisas ta.

 

Piirkonnapolitseinik: Otsused peavad olema üheseltmõistetavalt õiglased

Ligi 23 aastat politseinikuna töötanud Mihkel Karjamaa pälvis teenistusalaste ülesannete silmapaistvalt hea täitmise eest Lääne prefektuuri teenetemärgi. Hiiu Lehele intervjuu andnud Karjamaa ütles, et väikesest peale ta sellest elukutsest kindlasti ei unistanud: “Ilmselgelt on minu kujunemist, arusaama elust ja elu toimimisest mõjutanud palju minu suhtlus- ja sõpruskond.”

 

Keskväljakul parkida praegu ei saa

Kärdla Keskväljaku liikluskorraldus muutub sellest nädalast, olulisima muudatusena ei saa väljakul enam parkida. Keskväljaku ehitustööd jätkuvad sellest nädalast väljaku vallamaja poolse osa sulgemisega Pritsumajast kuni Põllu tänavani. Tööde esimeses etapis muutub liiklus restorani Mamma Mia poolsel osal kahesuunaliseks ja autoga saab väljakut läbida mööda Rookopli tänavat. Sellest tulenevalt ei saa sellest nädalast kuni ehitustööde lõpuni enam parkida väljakul asuvatel parkimiskohtadel. Samas on väljaku lähiümbruses mitmeid parkimiskohti.

 

Kalatooteid võib süüa listeeriabakterit kartmata

Hiiumaa kalatootjate juures pole tuvastatud ühtegi inimesele kahjulikku bakterit, ka listeeriat mitte. VTA kontrolli all on Hiiumaal viis suuremat kalatoodete käitlejat, kümme väiksemat ettevõtet ja hulk kala esmatootjaid. “Hiiumaa kalatootjate toodete laboratoorsel kontrollimisel ei ole kahjulikke baktereid, sealhulgas Listeria monocytogenest tuvastatud,” ütles VTA kommunikatsioonispetsialist Elen Kurvits. Käesoleval aastal on VTA Hiiumaal teinud 18 proovivõttu, kaks proovi on veel tegemata. “On oluline veel lisada, et kalatootjad peavad ka ise teostama proovivõtte vastavalt enesekontrolli plaanile ja positiivsest tulemusest tuleb VTAd teavitada,” rõhutas Kurvits.

 

Mittetulundusliku tegevuse toetamise kord muutub

Eelmisel aastal vastu võetud mittetulundusliku tegevuse toetamise kord tõi kaasa mõningaid segadusi. Seetõttu tegi vallavalitsus volikogule ettepaneku korra muutmiseks. Volikogu võttis eelnõu vastu ja muudatused hakkavad kehtima uuest aastast.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised