05.11.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Tennisetribüün valmib kolme kuuga, millal sisehall?

30aastat tegutsenud ja pooltsadat tennisehuvilist liitev Hiiumaa tenniseklubi saab järgmiseks aastaks väliväljakutele tribüüni, jätkuvalt on õhus soov saada saarele tennise sisehall. Oktoobris algas Kärdlas Turu tänaval tenniseklubi väljakute juures tribüüni ehitus. Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk ütles, et tribüün peaks valmima selle aasta lõpuks. Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Oliver Tatar rääkis, et nad seisavad kindlalt selle eest, et tulevases Hiiumaa spordikeskuses oleks kindlasti ka tennise sisehall. Ühe võimalusena selle

rajamiseks näeb ta erainvestorite kaasamist – raha pole ju maailmast otsa saanud ja tennis on menukas ka jõukate inimeste seas. Ka oleks tennisehall ainus, mis tulevase Hiiumaa spordikeskuse ülalpidamiskulude katmiseks midagi sisse tooks, leiab Tatar.

 Kultuuritemplid iseseisvuvad uuest aastast

Neli aastat tagasi Hiiu valla tekkimise järel liidetud Kõrgessaare allasutused jätkavad eraldumist – uuest aastast on iseseisvad ka kultuuriasutused ja raamatukogud. Raamatukogude ja kultuurimajade lahutamise otsuse võttis volikogu üksmeelselt vastu 17. oktoobri istungil. Kõrgessaare lasteaed aga iseseisvus juba kevadel. “Juba praegu toimivad nii Kärdla kultuurikeskus kui ka Kõrgessaare VAK peamiselt keskendudes oma piirkonna sündmustele ning eripäradele,” põhjendas Hiiu valla kultuuri ja vaba ja aja keskuse juhataja Pilleriin Altermann. Seega fikseerib ümberkorraldus tegeliku olukorra ka juriidiliselt. Samuti saab loobuda ühendasutuse pikast ja lohisevast nimest, mis algusest peale segadust tekitanud.

 Saatkond kolib Telliskivist Raekoja platsile

Hiiumaa ettevõtjate ühiste jõududega kuu aega Tallinnas Telliskivi loomelinnakus avatud pop-up poe ehk nn Hiiumaa saatkonna käive oli prognoositust suurem. Iga päev sooritati keskmiselt 40–65 ostu, mõnel laupäeval ka 80 ostu. Lisaks külastas hiidlaste saatkonda igapäevaselt veel 20–40 niisama uudistajat. Suursaadik ehk pop-up poe juhataja Lagle Saga ütles, et kolmapäeval otsad kokku tõmmanud nn saatkond tõestas, et nõudlus hiiumaiste toodete järele mandril on suur. “Eks täpsem ülevaade selgub järgmise nädala jooksul,” ütles Saga. Saatkonna korraldajad said Hiiumaa tootjaid koondanud poest nii palju innustust, et välja käidi mõte osaleda Raekoja platsi jõuluturul. Eilseks oli juba kindel, et saatkonnaga kolitakse Raekoja platsi jõuluturule.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised