01.11.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kaasav eelarve toob välja kitsaskohad

Esmaspäeval lõppes Hiiumaa valla kaasava eelarve sügisvooru rahvahääletus ja selgusid rahva soovil rahastuse saanud objektid – krossirada, mänguväljak, korvpalliplats, kettagolfi rada ja vana maja. Valla arenguspetsialist Aivi Telvik juhtis tähelepanu, et mitmed sügisvoorus välja käidud objektid on kordusettepanekud: “See näitab, et huvi nende ideede elluviimise vastu on jätkuv ja põhjendatud.” Veel tõi ta näitena kaks ideed, mis rahvahääletusel rahastust ei saanud, kuid mille kordategemiseks leidis vahendid vallavalitsus: Kärdla sillad ehk trummid ja Kärdla lasteaia õuemänguvahendid. “Kitsaskohad, mis toodi välja kaasava eelarve ettepanekuna, saavad lahendatud ning vajadus mitmete investeeringute järgi on esile tõstetud just läbi kaasava eelarve ideekorje,” selgitas Telvik.

 

Amet: Tahkunas ründas inimest koer, mitte hunt

Tänasest algab hundijahihooaeg, aga Hiiumaal esialgu hunti veel lasta ei saa, Saaremaal tohib küttida vaid ühe isendi. Viimati küttisid Hiiumaa jahimehed hunte 2017/2018 jahihooajal. Eelmiseks jahihooajaks keskkonnaamet Hiiumaale küttimislube ei andnud. Saadetud pressiteates tuletas jahinduse- ja veeelustiku büroo juhataja Aimar Rakko meelde sellesuvist kahtlust, et Tahkunas ründas hunt inimest. Rakko teatas nüüd, et tegelikult oli ründajaks hoopis koer.

 

Kui kaua peaks vastu haigla generaator?

Kas Hiiumaa haiglal on elektrikatkestuste puhuks generaator olemas ja kui kaua suudaks see haigla süsteemid töös hoida? Sellele küsimusele vastas Hiiumaa haigla majandusjuht Tõnis Laanemäe, et haiglal on kaks varugeneraatorit, millele tehakse kord kuus proovikäivitusi ja suvel tehti mõlemale generaatorile ka korraline hooldus. “Generaatorid käivituvad automaatselt 10 sekundi jooksul peale voolukatkestuse tekkimist ja vähem kui 30 sekundi pärast on kogu haiglal uuesti elekter olemas,” kinnitas Laanemäe. Kui kaua generaator vastu peaks, selle vastuse leiab Hiiu Lehest.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised