29.10.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Minister: Riskikohtadeks suvine rahvamass ja narkootikumid

Hiiumaal käinud siseminister Mart Helme ütles, et saare siseturvalisust võivad ohustada suvised rahvamassid, kelle seas võib olla probleemselt käitujaid ja narkootikumide saarele toojaid. Siseminister Helme külastas reedel Saare- ja Hiiumaad, et saada ülevaade Lääne prefektuuri piirivalvest ja külastada haldusala asutusi. Hiiumaale helikopteriga saabunud siseminister kohtus turvalisusenõukogu liikmetega, tutvus Kärdla politseijaoskonna ruumide ja töötajatega ning vaatas üle politseijaoskonna veesõidukid Kärdla sadamas. Minister leidis aega ka lühiintervjuuks Hiiu Lehele.

Keskväljaku ehitusel “löödi kopp maasse”

Koppasid Kärdla Keskväljakul askeldamas veel näha pole, aga ehitustöödega on juba algust tehtud – eile alustati veetorustike paigaldamist. Vallavalitsus pani Keskväljaku ehituse ajakava koos ehitajaga AS Merko Ehitus paika. Valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak ütles, et ehitusperiood kestab selle aasta 7. oktoobrist kuni tuleva aasta 9. novembrini, ehitustööd aga peavad lõppema järgmise aasta oktoobriks. Juba 20. juuniks peab olema liiklus Rookopli tänaval avatud ja teekate tolmuvaba. Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann andis reedesel kohtumisel vallakodanikega vallamajas ülevaate Keskväljaku ehitustööde ajagraafikust. Muuhulgas märkis ta, et jõuluks võtavad ehitajad ka jõulukuuse ala käest.

Vastukajana Aavo Kärmase artiklile

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas kirjutas Hiiu Lehe arvamusküljel, et Eesti vajab Loode-Eesti meretuuleparki. Talle vastab tänases lehes MTÜ Hiiu Tuul juhatuse liige Inge Talts, et riigikohtu otsusega on Hiiu mereala planeering tühistatud tuuleenergia tootmise alade osas ehk lihtsamalt öeldes ei ole Hiiu merealal lapikestki maad, kuhu õigusriigis saaks tuuleparki rajada. „Korraldust, rajada Hiiu merealale tuulepark, ei saa praegu anda vabariigi valitsus, seda õigust ei saa osta hiidastelt suure raha eest,“ ütleb Talts.

Mälestuspink legendaarsele kirurgile

Dr Parolli mälestuseks avatakse Hiiumaa haigla peaukse juures nimeline pink. Hiiumaa haigla legendaarne kirurg Arnold Paroll (1928–2001) tuli saare haiglasse tööle 1957. aastal ja ta töötas kirurgina 1997. aastani. Kärdla aukodanikuks valiti Paroll 1998. aastal. Lubaduse, et nimelise pingi saab ka Arnold Paroll, andis Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann mullu sügisel, kui Kärdla koolimaja juures avati nimeline pink riigimehele ja diplomaadile Vaino Väljasele.


 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised