18.10.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Peaaegu nagu kaksikud

Kaks Hiiumaalt pärit õde tegid ajalugu Pelgulinna sünnitus majas. Kopa külas elavatel Aili ja Aivo Küttimil on kaks täiskasvanud tütart, kes jäid lapseootele enam-vähem ühel ajal. Ühe tütre sünnituseks määratud tähtaeg läks kaks nädalat üle ning lapsed, mõlemad tüdrukud, sündisid kuuetunnise vahega 11. oktoobri öösel kõrvutiasuvates sünnitus alatites. Ka ämmaemand oli mõlema sünnituse puhul sama. Vanaema Aili Küttim ütles, et nemad ei osanud sellisest kokkusattumusest midagi arvata. Erilisele sündmusele juhtisid tähelepanu haiglatöötajad, kes ühel päeval hakkasid arutama, et midagi sellist pole varem toimunud.


Investeerimiskelmid õngitsevad ohvreid ka Hiiumaalt

Üha enam tülitavad telefoni teel inimesi investeerimiskelmid, kes pakuvad kiiret rikastumisvõimalust. PPA Lääne prefektuuri Kärdla politseijaoskonna menetleja Mare Liik ütles, et Hiiumaal keegi teadaolevalt nende õnge veel läinud pole ja ühtki investeerimiskelmuse juhtumit menetluses pole, kuid politseil on info, et ka siit on püütud ohvreid leida.


Läheks pühapäeval perega raamatukokku?

Kärdla raamatukogu võttis kasutusele laenutusautomaadi ja liigub digipääsu poole – tulevikus saab soovija tulla raamatuid laenutama ka ajal, kui raamatukogu kinni on. Raamatuid ja muid teavikuid saab laenutusautomaadiga laenutada juba praegu. Selleks on vaja IDkaarti ja automaat ise juhendab, mida tegema peab. Raamatukogu direktor Annely Veevo selgitab leheveergudel, kuidas iseseisev laenutusprotsess välja näeb.


Aasta alustaja: meil on veel ideid!

2018. aasta alustava ettevõtja tiitli saanud OÜ Koslapesa on perefirma, mille aasta varem asutasid elukaaslased Liana Vaino ja Virkko Martin. Eelmisel nädalal Suuremõisa lossis toimunud pidulikul tseremoonial aunimetust vastu võtmas käinud Liana Vaino ütles, et ettevõtte põhitegevuseks on kalapüük ja kokkuostmine. Vaino oletas, et ilmsel tõi aasta alustaja tiitli siiski tootesari “Iidlase maius”. Esialgu kuivatasid nad kalast maiuspalu kodus, veterinaarametilt loa saanud köögis, tänavu aga tegid oma väikese kalatööstuse. Selleks saadi ligi 10 000 eurot Euroopa Liidu kalandusfondist. Ettevõte kuivatab maiuseks näiteks säinast ja haugi, aga ka lambaliha. Lisaks toodetakse säinahakkliha. “Meil on veel mõtteid, mida kõike uut teha,” lubas Liana Vaino peagi uute toodetega välja tulla

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised