11.10.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Vallavanema kohusetäitjat otsitakse konkursil

Kui Hiiumaa vallavanem Reili Rand septembrikuu volikogus teatas, et kavatseb aasta lõpul minna lapsehoolduspuhkusele, oli tema sõnum, et uue vallavanema leidmine ja valimine on terve volikogu ülesanne. Kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest tulenevalt aga on vallavanemal õigus minna lapsehoolduspuhkusele nii nagu igalt teiselt ametikohalt – nii et tema töökoht säilib. “Seaduse kohaselt saan määrata endale valitsuse liikmete hulgast asendaja, kes sel perioodil tegutseb vallavanema õiguste ja volitustega,” täpsustas Rand nüüd. Vallavanem loodab enda kohusetäitja leida avalikul konkursil.

Uus lasteaia kohatasu kõigile lubatud kokkuhoidu ei too

Aasta algusest kehtima hakkava üle-hiiumaalise lasteaedade kohatasusüsteemiga peaksid lasteaiaarved vanematele soodsamaks muutuma. Nüüd on vallavalitsus jõudnud ettepanekuga volikoguni. Kui volikogu eelnõu vastu võtab, hakkavad uued hinnad kehtima tuleva aasta 1. jaanuarist. Uue korra järgi oleks pere ühe lapse eest osalustasu 30 eurot, teise lasteaias käiva lapse eest 25 eurot, alates kolmandast lapsest täiendavat osalustasu ei ole. Selgub, et rohkem ongi neid peresid, kus lasteaiakulu väheneb, aga on ka neid peresid, kelle kulud kasvavad.

Väärtustav taaskasutus Hiiu moodi

Laupäeviti on Lehtma sadam rahvarohke. Pool tundi enne Hilleste kabeli annetusmüügi algust hakkab angaari ukse taha järjekord kogunema ja parkimiskohad täituvad kiiresti. Tullakse mitte ainult teise ringi kraami, vaid ka hasardi ja mõni ka seltskonna pärast. Antiigipärlite püüdjad on Lehtmas juba varem kohal ja järjekorra eesotsas stardivalmis. Hilleste annetusmüügil on nodi jahtimas nii püsikunded kui esmakülastajad, kelleni on jõudnud kuuldus enneolematu järjekorraga kaltsukast.

Koolitöötajad kustutasid tulekahju

Kolmapäeval, 9. oktoobril kella üheksa paiku õhtul teatati häirekeskusele tulekahjust Kõpu internaatkoolis. Põlema oli süttinud hoone teisel korrusel asunud kuivatuskapp. Inimesed evakueeriti koheselt ruumidest ja personal kustutas põlengu iseseisvalt tulekustutitega. Päästjad kontrollisid hoone üle ja ventileerisid ruumid. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Õbluke Kärdla kooli tüdruk sõidab isaga rallit

Mullu viskasid Eespakid pereringis nalja, et tütar Eva-Lota võiks isa Markole rallil kaardilugejaks minna, sel hooajal on nad viiest võistlusest kolmel poodiumile tõusnud. Isa Marko kiidab, et tütrel on kaardilugeja keel praeguseks hästi selge: “Ükskord küsisin ta käest mingi tee kohta, et kuidas tundub, kas siin saaks rallit korraldada, siis ta ütles, et see on mõttetu, seal on ainult nullid ja ühed.”

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised