08.10.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kärdla kiriku sisetööd jõuavad jõuluks valmis

Kärdla kiriku taastamine ja kaasajastamine käib nii jõudsalt, et ehk saab seal juba jõuluajal kontserti kuulata. “Oleme võtnud eesmärgi, et enne jõule saaks kirikus teha esimese kontserdi,” ütles Kärdla kiriku sihtasutuse juhatuse liige Tiit Harjak reedel. Eelmisel aastal vahetati kiriku katus ja remonditi kellatorn, kirikuhoone sai ette topeltaknad ja uued uksed. Tänavu paigaldati kiriku ümber drenaaž ja katuselt tulev sadevesi suunatakse eraldi sadeveekanalisatsiooni. Suured muutused on ka kirikuhoones sees, kus reedel olid ametis OÜ Haasoja töömehed Rein Jürimäe ja Märt Jõgi. Siiski jääb teha veel palju nii kiriku sees kui väljas ja puudu veel 350 000 eurot, et kõik tehtud saaks.

 

Naabrite tüli viis lamavate politseinike paigaldamiseni

Kõrgessaare osavald tellis ASilt Tariston Rootsi küla tee mustkatte alla viimise. Teetööd said valmis septembri alguses ja kõik oleks justkui hästi. Paraku on teele umbes sajameetrise vahega tehtud künkad, mida pole eemalt märgata ja suure hooga neist üle sõites võib autogi lõhkuda. Hiiu Lehe poole pöördus Rootsi küla elanik Mari (nimi muudetud), kelle koduteele need nn lamavad politseinikud jäävad. “Kõik toimis ja mustkate on olemas, aga samas tehti ühe külamehe soovil ka mingisugused künkad, lamava politseiniku sarnased “mäed”,” oli Mari nördinud. Meelis Mägi, kelle koduhoovi kõnealune külatee läbib ja kuhu on ehitatud üks nn lamavatest politseinikest, ütles, et need on paigaldatud koostöös vallaga ja juba on tellitud ka liiklusmärgid nende tähistamiseks.

 

Hiiumaa “saatkond” kogub kuulsust

Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus avatud Hiiumaa väikeettevõtjate popuppoe ehk saatkonna avanädal oli hiiumaistele  tootjatele edukas. Müüjad Eha Ernits ja Lagle Saga ütlesid nädalapikkusele kogemusele toetudes, et turist otsib kohaliku väiketootja toodangut ja on valmis selle eest ka rohkem raha välja käima. Nädalavahetusel käis poest läbi ligi 400 klienti, kellest paarsada sooritas ka ostu. Enimmüüdud kaubaks olid hiiumaised leivad ja maiustused, üllatuslikult tühjenes kiiresti ka piparkoogiriiul.

 

“Minu inimesed” NNGs

Hiiu Lehe peatoimetaja Harda Roosna avab reedel Nelja Nurga Galeriis oma fotode näituse “Minu inimesed”. Näitusefotod on pildistatud ajakirjanikutöö käigus. “Kuna meie toimetusel eraldi palgalist fotograafi pole, on meie ajakirjanikel kõigil tulnud pilditegemine ära õppida – nii ka minul,” selgitas Roosna. 1999. aastast Hiiu Lehe ajakirjanikuna ja 2006. aastast peatoimetajana töötanud Roosna on 20 aasta jooksul kogunud fotosid, mis pole leheveergudele mahtunud, aga mida ta sooviks teistega jagada. “Ma ei pea ennast fotograafiks, lihtsalt tahan jagada kogemust, kui toredaid inimesi olen huvitavas ajakirjanikuametis kohanud,” ütles näituse koostaja. “Näituse tegemiseks olen aastaid hoogu võtnud ja ilmselt oleks see tegematagi jäänud, kui appi poleks tulnud kunstnik Valev Sein ja kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp.”

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised