04.10.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Parim kingitus – kordatehtud sadam

Pühapäeval kuulutati Viljandis Ugala teatris välja juubeliprogrammi “EV100 igas külas” maakondade parimad kingitused, mida esitleti suurel ekraanil videoklipi kujul. Hiiu maakonna 15 kingitusest parim oli kordatehtud Tärkma sadam. Margus Kastein rääkis, et uuenenud sadamat kasutab 15 kalurit ning sellest on saanud kohaliku kogukonna kooskäimise ja peokoht. Kastein lisas, et vastvalminud sadam sobib väga hästi nii Eesti vabariigi sajanda kui Tärkma küla 450. aastapäeva tähistamiseks.


Lisareisid Hiiumaa liinil

Oktoobrikuust on Hiiumaa laevaliinile lisatud reedeti kell 17.30 väljumine Rohukülast – täna on esimene võimalus seda kasutada. TS Laevad teenindusjuht Terje Kaibald põhjendas muudatust sellega, et eelmisel aastal tuli mitmel nädalal just sel kellaajal lisareise teha. Rattanädalavahetuse puhul väljuvad lisareisid 4. oktoobril kell 14.30 ja 5. oktoobril kell 8.30 Rohukülast. Samamoodi on Rohukülast planeeritud lisaväljumisi koolivaheaja alguseks ja novembrikuise Hiiumaa rahvaralli eel.


Tegevustoa kliendid uues kohas rahul

Suvest Kärdlas Tuuru majas asuva Hiiumaa sotsiaalkeskuse tegevustoa asukad on uute ja suuremate ruumidega juba harjunud, ütles keskuse juhataja Riho Rahuoja. Esmaspäeval said huvilised tutvuda tegevustoaga, kus käib teenust saamas 35 klienti. Neist kolm kasutab ratastooli. Liikumispuudega inimesel aitab majja pääseda mõned aastad tagasi trepi kõrvale paigaldatud platvormtõstuk. “Kliendid saavad siin hästi hakkama, nad on piisavalt kohanenud ja keegi pole kurtnud, et peasissepääsu kõrge trepp neile takistuseks oleks, pigem olen kuulnud vaid kiidusõnu,” ütles juhataja. Tegevustoa endine hoone Kõrgessaare mnt 2 läheb lammutamisele.


Kõrgessaare tankla asjaajamine liigub

Teisipäeval allkirjastab Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons Tööstuse tee 10 kinnistu notariaalse ostu-müügi tehingu ja vald saab alustada Kõrgessaare tanklaehitusega. “Nüüd anname vallale loa sellele kinnistule tankla rajamiseks,” kinnitas Antons. 8443ruutmeetrine maatükk tuli enampakkumisele septembris, ainuke pakkuja oligi ühistu, mis omandas kinnistu 8443 euro eest. Aprillis kirjutas Hiiu Leht, et Kõrgessaare alevi tankla rajamine toppab maaameti aeglase asjaajamise taga.


Kärdlasse otsitakse uut perearsti

Terviseamet kuulutas välja konkursi, leidmaks Kärdlasse uut perearsti, kes võtaks üle dr Hilja Hiiemetsa (69) 1914 inimesega nimistu. Kandideerida saab 1. novembrini ja uuel perearstil tuleb tööd alustada järgmise aasta 1. aprillist. OÜst Kärdla Perearstid öeldi, et pensionile jäämist on Hiiemets viimased aastad edasi lükanud, aga nüüd on otsus tehtud.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised