04.10.2019

Millest kirjutas viimane Hiiu Leht

Professor Pullat pälvis kõrge Poola autasu

Laupäeval anti Poolas Gdanskis emeriitprofessor Raimo Pullatile üle kõrge tunnustus – kolonel Jan Kowalevski autasu. Pullat pälvis selle kategoorias “Maailm Poola jaoks”/ “The World for Poland” pikaajalise teadustöö eest Läänemereriikide ajaloo uurimisel. Laureaatide pidulik autasustamistseremoonia toimus teisele maailmasõjale pühendatud muuseumis. Professor Pullat ütles Hiiu Lehele enne autasustamist, et ta pole sel pidulikul hetkel ja selles saalis ainus hiidlane – kohal on ka Eesti Poola saatkonna sõjaväeatašee Roman Lukas.


Juhataja: Sarikapeost pääsu pole

Kahekorruselisel Hiiumaa sotsiaalkeskuse erihooldekodu hoonel sarikaid polegi, sest majal on lamekatus. Neljapäevaks aga jõudis hoone täiskõrguseni ja nii polnud ka sarikapeost pääsu. Algselt oli plaan külastajad ka majja sisse uudistama lubada, aga kuna ehitajad olid alles eelmisel päeval betoonpõrandat valanud, poleks nii suur uudistajate hulk sellele hästi mõjunud. Nii peeti peokõnesid hoopis õues. Kõned peetud, suundusid Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja tellingutele, et nagu tavaks, tuua alla sarikapärg. Seejärel kutsuti kõik kohaletulnud peolauda,


Merko võitis Keskväljaku, Tariston Turu tänava hanke

Selgusid Kärdla Keskväljaku rekonstrueerimishanke ning Turu tänava projekteerimis- ja ehitushanke võitjad. Hiiumaa vallavalitsus tunnistas Keskväljaku ümberehitamise hankel edukaks pakkujaks ASi Merko Ehitus. Kahenädalase vaidlustusperioodi järel saab võitjaga sõlmida lepingu ehitustööga alustamiseks. Kärdla osavallavalitsus tegeles aastakümneid lõpuni ehitamata Turu tänava hankega. Hanke võitjaks kuulutati AS Tariston, mis koostab nii projekti kui ehitab Turu tänava, mis on mitmete Keskväljaku äärsete hoonete jaoks oluline juurdepääs.


Noor keskkonnaaktivist: Meil pole isegi valimisõigust

Reedel, 20. septembril seisid kaks maailma kliimaga toimuva pärast muretsevat Kärdla põhikooli õpilast plakatitega Kärdla Keskväljakul. Sel reedel oli neid juba kolm ja seekord oli neil kaasas ka rohkem plakateid. Ühel pikem selgitus, kuidas igaüks saab lihtsalt ise keskkonda säästa. Selle plakati tegid noored seetõttu, et esimesel korral inimesed lihtsalt küsisid seda neilt. “Kuidas me noortena saaksime ise oma tuleviku heaks midagi teha, kui meil pole isegi valimisõigust mitte. Mina näiteks saan valimisealiseks alles kahe aasta pärast, praegu ei ole mul veel mingit sõnaõigust,” ütles plakatitega meelt avaldanud Lotta Laura Orav. Järgmine kliimastreik Kärdla Keskväljakul on sel reedel.


Vikerraadio ootab avalikule salvestusele

Vikerraadio ajaloosaade “Eesti lugu” tähistab 15. sünnipäeva Hiiumaal. Sel puhul kutsub saate toimetaja Piret Kriivan kõiki huvilisi reedel, 4. oktoobril avalikule salvestusele Hiiumaa muuseumi Pikka majja Kärdlas. Esimeses saates, mis on ühtlasi sarja 600. saade, jutustab Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo, kuidas saarel keset merd elamine on läbi aegade kujundanud hiidlaste lugu. Kes on teise ja kolmanda saate külalised, sellest saab teada Hiiu Lehest või ise kohale tulles. Publik saalis saab kõigi kolme saate lindistusel kaasa lüüa küsimusi esitades.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised