24.09.2019

Ärevushäirete teavituskampaania jõuab e-külalistundide kaudu tuhandete õpilasteni

18.09 algas ärevushäireid tutvustav e-külalistundide sari „Sina saad tähendust muuta!”. Peaasi.ee ja Tagasi Kooli koostööna jõuab 13-18aastaste noorteni kokku viis loengut. Õpetajatena astuvad üles erinevate valdkondade spetsialistid, nende hulgas nii psühholoogid, teadlased kui ka jalgpallur Konstantin Vassiljev. Registreerumine e-külalistundidesse on avatud 1. oktoobrini. 

Ärevushäired on levinuimad vaimse tervise probleemid ja seda ka laste ning noorte hulgas. „Uuringutele tuginedes on leitud, et ravita jäämisel mõjutavad ärevushäired noore inimese arengut ning võivad soodustada teistegi psüühikahäirete tekkimist. Seega on äärmiselt oluline teavituskampaania „Sina saad tähendust muuta!“ raames jõuda ka kooliõpilasteni,“ sõnas lastepsühhiaater ja Peaasi.ee üks eestvedajatest Ere Vasli. „Selleks oleme koostöös Tagasi Kooli algatusega pannud kokku loengute sarja, mis on õpetajatele abiks teema avamisel ja pakub noortele kaasahaaravat viisi ärevushäirete kohta lisainfo saamiseks,“ lisas Vasli.

Tagasi Kooli külalistundides tutvustatakse noortele erinevaid külgi ärevusest ja ärevushäiretest. Viie otseülekandes toimuva tunni jooksul räägivad nii Peaasi.ee spetsialistid kui ka erinevate valdkondade tipptegijad õpilastele, kuidas hoolitseda enda vaimse tervise eest ja tulla toime pingelistel aegadel.

Tagasi Kooli kutsub kõiki 7.-12. klasside õpetajaid üles e-külalistundidesse registreeruma, et vajalikud teadmised ärevusest ja ärevushäiretest jõuaksid iga õpilaseni terves Eestis. „Tänaseks on e-külalistundidesse registreerunud kokku 3050 õpilast ja oma osalemisest saab veel kuni 1. oktoobrini märku anda,” lausus Tagasi Kooli tegevjuht Teibi Torm. „Kui tavapäraselt toimuvad loengud siseruumides, siis näiteks Konstantin Vassiljevi sooritusärevusest kõnelev tund jõuab noorteni otse FC Flora Lilleküla jalgpalliväljakult,” avas Torm.

Tagasi Kooli „Sina saad tähendust muuta!“ e-külalistunnid toimuvad:

  • 18.09 kell 10:00 - Ailen Suurtee. Kuidas aidata end ärevuse korral? OTSELINK
  • 19.09 kell 11:00 - Konstantin Vassiljev. Kuidas aidata, kui mu sõbral on väga raske? OTSELINK 
  • 25.09 kl 10:00 - Andero Uusberg. Sina saad tähendust muuta: emotsioonide juhtimine ja mõistmine 
  • 25.09 kell 11:00 - Jorgen Matsi. Sina saad tähendust muuta: suhtlemine ja ärevus 
  • 2.10 kell 10:00 - Lili Milani. Sina saad tähendust muuta: geenid ja ärevus  

Õpetajatel palume e-külalistunnis osalemiseks registreerida oma klass e-külalistundi http://bit.ly/ekülalistund, enne tunni toimumist saadetakse õpetajale vajalik informatsioon osalemiseks ja lisamaterjalid. Kõik huvilised saavad e-külalistunde jägida Tagasi Kooli Youtube kanalil. 

Teavituskampaania „Sina saad tähendust muuta!“ eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust ärevushäiretest ja olemasolevatest ravivõimalustest. „Sina saad tähendust muuta!“ kampaanialehelt www.peaasi.ee leiab olulise info ärevushäirete kohta ning juhised abi otsimiseks.

„Sina saad tähendust muuta!“ kampaaniat rahastab Eesti Haigekassa.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised