20.09.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Vastasseis püsib

Kolmapäeval kohtusid Kärdla kultuurikeskuse ees ja sees meretuulepargi uued arendajad ja tuulepargi vastased. Eesti Energia kontserni kuuluv Enefit Green ostis mullu Nelja Energia aktsiaseltsi ja jätkab Loode-Eesti meretuule pargi arendamist. Kultuurikeskuses oli kavas meretuulepargi keskkonna mõjude hindamise (KMH) aruande avalik arutelu. Uusi arendajaid võtsid vastu tuulepargivastased, kes korraldasid protestimiitingu. Nii plakatitel kui kõnedes viidati otsusele, millega riigikohus tühistas mullu augustis Hiiu maakonnaga piirneva mereala teemaplaneeringu selle osa, mis määras tuuleenergia tootmiseks sobivad alad.

 

Nabi pronks ehk 15 aastat tipus

Maadleja Heiki Nabi võitis Kasahstanis Nur-Sultanis maailmameistrivõistlustel pronksmedali. See on 34aastase hiidlase seitsmes tiitlivõistluste autasu. Nabi esimene treener Tiit Madalvee ütles, et on tulemusega väga rahul. Samas hindas ta enamgi asjaolu, et Nabi on suutnud 15 aastat järjest püsida kõige kõrgemas tippkonkurentsis. Võitis ju Heiki oma esimese medali, pronksi, universiaadilt juba 2005. aastal, vaid aasta hiljem pärjati ta maailmameistriks.

 

Tirbile koeraga minna ei tohigi

Hiiu Leht kirjutas augusti algul mitmest juhtumist, kus Sääretirbi karjamaal söönud hobused ründasid turistidega kaasas olnud koeri, ehmatades nii ka inimesi. Toona pakkusid nii keskkonnaamet kui Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg lahendusena täiendavat teavitussilti, et külastajad teaksid, kuidas karjaaias käituda. Nüüd ütles Jõpiselg, et sildi tekst on veel kooskõlastamisel, kuid karjaaia väravale tuleb märk “Koerad keelatud”.


Rattanädalavahetus uueneb

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimuv kuues Hiiumaa rattanädalavahetus üllatab seekord uuendustega. Atraktiivseim neist on peaauhind, nimelt ootab üldvõitjat 1000eurone auhinnaraha. “Tegu pole mitte kinkekaardi või tuhande euro suuruse vautšeriga, vaid reaalse rahaga,“ selgitas võistluse peakorraldaja Mihkel Reile. Muutusi on kasvas veelgi.


Teine purjutuur lõppes puhangulises tuules

Tänavuse Kärdla Purjutuuri viimasele etapile startis tugevas puhangulises tuules viis jahti, finišeeris neli, jättes esikolmiku samaks. Viimast etappi sõitnud jahid sattusid Kärdla sadama lähistel kokku treenivate surfaritega. “Meie ukerdasime purjekatel jalus,” selgitas üks surfareist. Õnneks suudeti puhangulisele tuulele vaatamata kokkupõrget vältida ja kõik lõppes hästi. Kaugeltki kõigil nii hästi ei läinud. Sellest, mis tuulisel merel juhtus ja kuidas lõppeb jahtkubi Dago purjetamishooaeg, saab lugeda Hiiu Lehe veergudel.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised