14.09.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Proviisor: Oleme iseseisvusega rahul

Viis aastat kestnud apteegireform on lõpusirgel, võib juhtuda, et Hiiumaal saab see tehtud esimesena, kuigi proviisoritelgi pole täit selgust, miks seda vaja on. Kärdla nn vana apteeki Uuel tänaval peab OÜ Kärdla Apteek, mis 29 kuulunud neljale kutselisele proviisorile. Küsimusele, kas nemad on kunagi soovinud olla osa mõnest apteegiketist oli ühe omaniku Krista Luugi kiire vastus “ei”. “Meie oleme oma seisusega rahul, et me oleme iseseisvad,” ütles Luuk. “Oleme küll Apotheka marketingiketis ja tänu sellele saame inimestele soodustusi pakkuda, aga me ei ole nende surve all ja meil on väga palju otsustamisvabadust.”


Hiiu Tuule meeleavaldus tuleb jälle

Hiiu Tuul korraldab enne Loode-Eesti meretuule pargi KMH aruande avaliku arutelu algust ees meeleavalduse. Kuu aega on see dokument olnud avalikustamisel ja kolmapäeval, 18. septembril algab selle avalik arutelu Kärdla kultuurikeskuses. Nii nagu 2017. aasta märtsis, võtavad ka seekord KMH arutelule saabujaid vastu meeleavaldajad, lubas keskkonnakaitseühingu MTÜ Hiiu Tuul eestkõneleja Inge Talts.


Umbusaldus või isiklik rünnak

Eilsel volikogu istungil andis opositsioon üle umbusaldusavalduse volikogu esimehele Aivar Viidikule. Avaldusele kirjutas alla kaheksa volikogu liiget. Volikogu fraktsiooni Kodusaar liikme Tarmo Männi ette loetud avalduses seisis, et Viidik ei sobi juhtima vallavolikogu. Põhjenduseks toodi, et volikogu istung toodi nädalajagu varasemaks. Volikogu esimees ütles, et kuna umbusaldusavaldusel pole juriidilist ega õiguslikku põhjendust, tõlgendab ta seda kui isiklikku rünnakut.


Kastein: Järgmisel aastal teeme veel vingemini

Vahepeal varjusurmas olnud Kärdla rannas oli sel suvel rohkelt külastajaid. Oma osa selles oli ilmselt madalseiklusrajal ja uuel laste mänguväljakul, aga suurt rolli mängis kindlasti ka ettevõtlike noorte Karl Johan Kasteini ja Robin Valtingu algatusel avatud rannabaar Baywatch Beach Bar. Kasteini sõnul läks neil suvi väga hästi, võrreldes ootustega, mis neil algul olid. Noorte rannabaar võeti rahva poolt ülimalt positiivselt vastu.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised