10.09.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Hiiumaa veebiportaali hakkab arendama 1k-digital

Maakonnaportaali Hiiumaa.ee viimaste aastate õnnetule olukorrale on leitud lahendus – uus arendaja. Hiiumaa arenduskeskuse turundus- ja turismispetsialist Anne-Ly Torstensson ütles, et kui kevadise piirkonna koostöömeetme raames avanes võimalus esitada taotlus maakonna veebiportaali uuendamiseks, panid ühisprojekti jaoks seljad kokku nii avalik kui erasektor. Mais PRIAlt saadud positiivsele rahastusotsusele järgnes riigihange. Torstenssoni sõnul oli huvi hanke vastu suur, kuid lõpuks tegid oma pakkumuse viis ettevõtjat. Võitjaks osutus veebiarendusettevõte OÜ 1k-digital.com, mis kahekümne tegevusaasta jooksul teinud rohkem kui 800 erinevat internetilahendust.


Kärdla sadama kohtuasi võib jätkuda ringkonnakohtus

Prokurör Küllike Kask esitas 3. septembril Pärnu maakohtule apellatsiooniteate ehk kavatsuse vaidlustada maakohtu otsus Kärdla sadama kohtuasjas. Juhul, kui prokurör esitab tähtajaks ka apellatsioonikaebuse, jätkub kohtuasja arutamine kõrgema astme ehk ringkonnakohtus. Pärnu maakohus tegi 30. augustil kuus aastat kestnud nn Kärdla sadama kohtuasjas otsuse, millega mõistis õigeks kuus aastat kestnud kohtuasja viimased süüdistatavad.


Emmaste rahvamajal uus omanik

Aastaid käest kätte käinud Emmaste rahvamaja kinnistu ostis kunstnik Toomas Altnurme. Altnurmega koostööd teinud Moe Muusa stuudio omanik Liisi Kummer-Leman avaldas lootust, et nüüd on Hiiu saare üks ilusamaid ja võimalusterohkemaid hooneid tuhast tõusmas. 1987. aastal valminud rahvamaja jäi tühjalt seisma 90ndate alguses. Peale seda on hoonel olnud erinevaid omanikke, kes vaatamata lubadustele on hoonel lihtsalt laguneda lasknud.


Õppehoone ostis riiulifirma?

Juulikuus müüs Riigi kinnisvara aktsiaselts Suuremõisas asuva Hiiumaa ametikooli endise õppehoone uuele omanikule. Kahe kuu jooksul oli vallal õigus kasutada ostueesõigust. Pühalepa osavallakogu soovis, et vald hoone omandaks. Häältega 13 poolt, üks vastu ja viis erapooletut, loobus volikogu augustikuu istungil siiski ostueesõiguse kasutamisest. Volikogu eelarve- ja majanduskomisjon seisukohta ei võtnud ning soovis saada lisainfot. Muuhulgas küsis volikogu liige Jaan Harak, kas tegu on riiulifirmaga. Komisjoni esimees Sander Kopli vastas, et praegu ettevõttel majandustegevus puudub.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised