03.09.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Klassijagu õpilasi vähem

Tänavu alustas Hiiumaal kooliteed 813 õpilast – seda on pisut vähem kui aasta varem, mil kooliminejaid oli 840. Saare põhikoolides õpib alanud õppeaastal 682 last, mullu oli põhikooliõppureid 710. Hiiumaa gümnaasiumis õpib 131 õpilast, mullu oli gümnaasiumis 130 õpilast.


Estraveli omanik ostis osaluse Rannapaargus

Baltimaade suurima reisibüroo Estravel omanik, Hiiumaa juurtega Mark Aivo Takis omandas osaluse Kärdla kohvikus Rannapaargu. Ettevõtte senine ainuomanik oli OÜ Luxfire, mis kuulub saare suurimale puidutöösturile Andrus Ilumetsale. Rannapaargu on Kärdla suurim, 68 kohaga, ning vanim, 1971. aastal valminud rannakohvik, mis asub mereäärsel Lubjaahju mäel.

 

Salapärane poi võib leidmata jäädagi

Ristnas nähti teisipäeval poid, mida peeti Vene allveelaeva sidepoiks. Teatele reageerinud piirivalvurid asusid seda sama päeva õhtul otsima ning jätkasid otsingutega ka järgmisel päeval, kuid poid leida ei õnnestunud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et saadetud pildi põhjal on alust arvata, et tegu võib olla sonarpoiga, millel võib olla militaarne eesmärk. Raudsepp hoiatas, et militaarvaldkonnas kasutatavad merepoid võivad olla varustatud väikese lõhkelaenguga, mis kindla ajavahemiku möödudes peaks toimima kui seadme enesehävitussüsteem. Seepärast ei tohiks sellist poid mingil juhul merest n-ö üles korjata, vaid kindlasti teavitada häirekeskust või mereväge.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised