30.08.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Ristna rannikul hulpis allveelaeva sidepoi

Teisipäeva õhtul leidsid aerulaudadega Kalanast Ristna randa sõitjad vees hulpimas antenniga eseme. Seltskond aerulaudadel suundus Kalana sadamast Ristna ranna poole, kui märkas vees kummalist eset. Esialgu ja eemalt vaadates pidasid nad seda võrgupoiks. Tagasi tulles suundusid nad asja lähemalt uurima. Vees ujus püstiasendis umbes meetripikkune valgete venekeelsete kirjadega metallist silinder, mille küljes sama pikk antenn. Aerulaual sõitjad tõstsid silindri korraks veest välja, uurisid seda ja tegid esemest pildi.

 

Kärdla päästekomando sai uue päästejeti

Lääne päästekeskus saab kolm uut päästejetti, millest üks võetakse kasutusele Pärnu, üks Kuressaare ja üks Kärdla päästekomandos. Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma ütles, et sellist päästevahendit neil pole varem olnud, seega on teema veel väga uus. “Kindlasti on päästejeti eeliseks, et sellega saame väga kiiresti kannatanuni jõuda, paadiga läheb rohkem aega,” ütles Aasma. Päästemeeskondade koolitamist alustatakse juba septembris. Siis jõuavad kohale ka päästetöödeks vajalikuga varustatud Yamaha FX-HO jetid, millel kaasas eritellimusel valmistatud haagis ja päästemeeskonna isikukaitsevarustus.

 

Stipendiaat: Sain koolis tugeva põhja

Maineka noore õpetlase stipendiumi pälvis Taaniel Palmiste, kes õpib Manchesteri Ülikoolis. Palmiste ütleb, et sai Hiiumaal õppides keeltes ja kirjanduses kõva põhja ning kavatseb stipendiumi toel õppida loovkirjutamist: “Humanitaaria vallas on meil suurepärane gümnaasium, ideaalne loovale hingele. Just keeltes ja kirjanduses sain oma koolist väga tugeva põhja. Ütleksin, et takistuste asemel on hiidlastele hoopis tee lahti.”

 

Luzernis tuleb esitusele Liigi uus teos

Saksamaal Luzernis kõlab Hiiumaalt sirgunud noore helilooja Marianna Liigi teos. Luzerni festivaliakadeemia orkester, mida dirigeerib Ruth Reinhardt, esitab pühapäeval, 1. septembril Marianna Liigi tellimusel valminud teose “Kurzschluß” ehk lühis. Helilooja ütles Hiiu Lehele, et teose pealkiri on teda inspireerinud mitmel põhjusel ja mitmes tähenduses: “Lühis kui ühenduse katkemine energiaallikaga, mis väljendub liikumise lühiajalise aeglustumisena või katkemisena. Lühis kui valeühendus, mis tekitab sädet ja valgussähvatusi, ootamatuid impulsse. Ka teose loomise protsessis kogen ma mitmeid suuremaid ja väiksemaid lühiseid – loomingulise energia katkendlik kulgemine on täiesti tavaline nähtus.”

 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised