30.08.2019

Töötukassa ja Fujitsu lõid käed rahvusvahelise IT-akadeemiaga Eestile uute programmeerijate koolitamiseks

 


Eesti Töötukassa sõlmis rahvusvahelise tarkvaraarenduse akadeemiaga SDA koostööleppe, millega saavad kõik tarkvaraarendajaks ümber õppida soovivad registreeritud töötud SDA praktilise koolitusprogrammi läbida töötukassa kulul.


Ühtlasi alustas SDA koostööd Fujitsuga, et aidata õpilastel leida edukas töökoht pärast kursuste lõpetamist. See tähendab, et nüüdsest saavad IT-hiiglase personalivärbajad automaatselt infot akadeemia lõpetajate kohta, mis aitab neil oma vabu töökohti täita.


SDA Eesti turu juhi Piotr Mazuri sõnul leiavad akadeemia õpilased, kes on lõpetanud näiteks 6-kuulise Java programmeerimiskeele kursuse, erialase töö keskmiselt kolme kuu jooksul või alustavad uut tööd juba õpingute ajal.


„Eesti, Läti ja Leedu ülikoolidest tuleb igal aastal ligi 2000 IT-spetsialisti, ent sellest tööjõuturule ei piisa. Selle tulemusena ei saa ettevõtted täna palgata ainuüksi kogenumaid eksperte, vaid vajavad ka nooremarendajaid, kes on värskelt oma IT-õpingud lõpetanud,“ selgitas Mazur.


Akadeemilise ülikooliharidusega võrreldes keskendub SDA praktilistele oskustele ja lähtub kaasaegsetest metoodikatest ja värskeimatest tehnoloogilistest trendidest ning tööandjate tänastest reaalsetest vajadustest. 


Aasta tagasi Baltimaadesse tegevust laiendanud rahvusvaheline IT-õppe akadeemia Software Development Academy on viimase aasta jooksul ainuüksi Eestis läbi viinud kümme erinevat programmeerimiskoolitust, mille on kokku lõpetanud 140 tudengit.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised