27.08.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Väljase munder jõudis muuseumi Balti keti aastapäevaks

Suursaadik Vaino Väljas (88) annetas oma mundri Hiiumaa muuseumile ja kuigi ehk võinuks, võltspühalikku sündmust sest ei saanud. Nõukogude Liidu suursaadiku mundrit kandis Väljas nii Venetsueelas kui Nikaraaguas. Kuigi tegu on tähtsa ja eluaegse ametinimetusega ja uhke mundriga, ajas Väljas ehtsa hiidlasena vigurijuttu põhjendades, miks ta mundri muuseumile annab. Väljas kinnitas, et initsiatiiv selleks annetuseks ei tulnud mitte temalt, vaid muuseumi teadusdirektorilt Helgi Põllolt: “Nii et süü pooleks ja patt temale.” Üleandmise-vastuvõtmise kohta koostati akt ja annetuse vastu võtnud Põllo esitas mundri kohta hulga küsimusi.

 

Südametu juht jättis vigastatud koera ja nutva lapse abita

Neljapäeval juhtus Kärdlas Rookopli tänaval õnnetus, kus lapse koerast üle sõitnud autojuht jättis vigastatud koera ja nutva lapse abita ning sõitis minema. Õnnetus juhtus linna keskel, Rookopli tänaval kell 15.31. Pealtnägijad teavad, et autole ette jooksnud koerale sõitis otsa valge kaubik, mida hiljem nähti keskväljaku kaameras. Veronika rääkis, et tema 12aastane tütar oli varemgi venna koeraga Kärdlas jalutamas käinud. Ka seekord läks ta linna peale, koer rihma otsas ja keegi poleks osanud arvata, et jalutuskäik rahulikus suvelõpu linnakeses nii kurvalt lõpeb.

 

Vabaduse tänav vajus ära aastaga

Eelmisel aastal uue mustkatte saanud Vabaduse tänav on juba kohati ära vajunud ja seda on tunda ka autoga sõites. Sama võib märgata ka Kärdla teistel tänavatel, kus mullu vee- ja kanalisatsioonitrasse rajati ning mis seejärel said uue katendi. Kui uus katend on juba aastaga nii kehvas seisus, tekkib küsimus, mis siis veel mõne aasta pärast saab. Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann ütles, et nad on olukorraga kursis ja tegutsevad. “Eks ehituses tuleb ikka ette olukordi, kus mingi aja jooksul peale ehituse lõpetamist tulevad välja puudused,” ei näinud ta suurt probleemi. “Sellisteks puhkudeks on ette nähtud garantiiperiood.” Vabaduse tänava ehitustööde garantiiperiood lõppeb oktoobris 2022. Kuid kas probleemide põhjus on ASi Tariston kehv töö?

 

Kõpu tuletorni kiir pöörleb jälle

Augusti keskel avastasid kõplased, et Hiiumaa sümboli, Kõpu tuletorni valgusvihk ei pöörle, vaid plingib. Veeteede ameti välissuhete juht Tarmo Ots ütles Hiiu Lehele et Kõpu tuletorni valgusvihk ei pöörelnud põhisüsteemi tehnilise rikke tõttu. Rikkest teatas pühapäeval, 11. augustil automaatne süsteem, millega on varustatud kõik tuletornid ja tulepaagid. Ühtlasi lülitas see sisse varusüsteemi. Riket käidi likvideerimas kolmapäeval, 21. augustil. Veeteede ameti navigatsioonimärgistuse osakonna juhataja Andry Rütkinen ütles, et tuli õnnestus uuesti pöörlema saada ja selleks kulus paar tundi.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised