16.08.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Paluküla kergliiklustee sai alfaltkatte

Teisipäeval katsid alltöövõtja ASi Tariston töömehed Kärdla-Paluküla kergliiklustee ja selle parkla asfaldiga. Pühalepa osavalla ehitusspetsialist Reet Nisumaa ütles, et ka valgustid on juba püsti ning teha on veel teeääred ja paigaldada tuleb liiklusmärgid. 2,2 kilomeetri pikkune valgustatud kergliiklustee viib Kärdla linna piirilt kuni Paluküla terviseradade parklani ja peaks lõplikult valmis olema oktoobri lõpuks.


Hundid murdsid 24 lammast

Hundid murdsid ööl vastu pühapäeva Jõerannas Liana Vaino ja Virko Martini talus 24 lammast. Liana Vaino postitas sotsiaalmeediasse võika pildi surnud lammastest traktori kopptõstukis. “Häiriv pilt, aga mis teha. Hundilapsed käisid koolis!” kommenteeris ta meenutades nelja aasta tagust juhtumit. Toona murdsid hundid sealsamas Jõeranna karjamaal 45 lammast. Keskkonnaagentuuri hundispetsialist Marko Kübarsepp ütles, et lambaid kipuvad murdma pigem nooremad hundid. Tavapäraselt on siis murtud lambaid kuskil 10–12 ringis, 24 murtud lammast ühe ööga aga tundub talle kahtlane.

 

Kogemus: Droonid saaksid merepäästes abiks olla küll

Rahvusvahelisel merepäästeõppusel otsiti merehädalisi mehitamata õhusõidukite ehk droonidega ja katse oli edukas. Tallinna lennujuhtimiskeskuse lennujuht Tarmo Pihlak rääkis, et droone on seni kasutatud aerofotode tegemiseks, maaalade kaardistamiseks, eksinud inimeste otsimiseks ja elektrivõrkude seireks, päästeõppusele aga kaasati need esmakordselt. Drooni üheks eeliseks helikopteri ees nimetas ta hinda. Eile ütles Pihlak Hiiu Lehele, et õppus kujunes edukaks ning näitas, et tulemuslik koostöö droonioperaatorite ja päästekeskuste vahel  on võimalik. “Droon leidis merest päästmist vajava objekti ning edastas sellest nii otsepildi kui koordinaadid,” rääkis Pihlak.

 

Seitse Hiiumaa pinki

Hiiumaa tarbijate ühistu kaupluste ette ilmusid huvitava disainiga pingid. Pinke on seitse, üks iga kaupluse ees. Iste koosneb puidust ja betoonist ning selle seljatoe moodustab ühistu uue brändi logo – korendusaia roikaid kujutavatest pulkadest moodustatud sõna “Hiiumaa”. Ettevõtte juhatuse liige Kaja Antons rääkis, et idee sai ta ühelt jutuajamiselt Märt Treieriga, kes logo väga kiitis ja ütles, et sellest saaks toreda pingi.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised