13.08.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

OÜ Puurvesi: Neil kinnistutel kaevusid polegi

Posti tänava elanik Anneli Teller sai tõsise ehmatuse osaliseks, kui 24. juulil hakkas nende kaevust fontäänina purskama savisegust vett. “Terve õu ujus, liiv liikus ja kogu õu ja elamine oli sodi täis!” kirjeldas ta olukorda. Kaevust kerkinud “vulkaan” purskas erineva survega alates kella 13.45st kuni õhtul kella 20ni. Kaevetöid teinud OÜ Puurvesi esindaja Taavi Hanson ütles, et projektis kajastatud ja keskkonnaregistrist enne ehitustegevust üle kontrollitud andmetel paikneb Kärdla kiriku kinnisasja piirkonnas kolm puurkaevu, mille sihtotstarbeks on olmevee saamine. Posti tn 1, Posti tn 13 ja Pargi tn 1 kinnistutel, kus vesi maapinnale paiskus, registri andmetel aga kaevusid ei olegi.

 

Kasuvanem: Suvekool peaks olema igal aastal

Juulis kogunes Kalda puhkekülla viieks päevaks paarkümmend kasuperet, kokku üle saja inimese. Eesti kasuperede liit kutsus oma liikmeid Hiiumaale suvekooli juba 15. korda. Mentor-nõustaja Ly Sova, kes oma perre kasulapsi võtnud juba 22 aastat, leiab, et suvekoolid peaks toimuma igal aastal, sest teistsuguses keskkonnas kokkusaamine on kasuperede jaoks ülivajalik. Väärtuslik on ka võimalus saada teadmisi, kogemusi ja nõu tekkinud murekohtade lahendamiseks. Suvekooli külastas ka sotsiaalminister Tanel Kiik, kes kuulas peede rõõme ja muresid ning tegi märkmeid. Minister nentis, et sotsiaalministrid vahetuvad liiga kiiresti ning probleemidest tuleb rääkida uuesti ja uuesti, kuigi kõik lubavad need lahendada.

 

Karikavõitjad selgitati jõulistes lahingutes

Kuigi Hiiumaa võrkpalliturniiril kõige kõvemad mängijaid ei käi, on turniiri tase aasta aastalt tugevam ja teekond karikani päris karm. Siiri Sülla Hiiumaa võrkpalliklubist ütles, et nii mitmedki tippmängijad tahaks meie turniiril käe valgeks saada, aga vigastuste ohu tõttu neid niisugustele rahvaturniiridele ei lubata. Näiteks oli kohal korvpallur Martin Paasoja, kes enda sõnul oleks meelsasti korra ka võrkpalli kätte võtnud, aga peab samuti end koondisemängudeks hoidma. Ka naiste mullune karikavõitja Kosmosemutid seekord ei osalenud, kuna mitmed naiskonna liikmed mängisid augusti algul Itaalias Torinos Euroopa Meistrite Mängudel ja tõid sealt kuldsed medalid. Nii avanes seekord saarlannade võimalus, mida nad kasutamata ei jätnud. Võidujanune Märjamaa spordiklubi meeskond alustas C-alagrupist, kus kustutas kohe hiidlaste meeskonna Jaan võidulootuse. Üleminekumängudes liikus Märjamaa läbi raskete pallilahingute võidult võidule.

 

Neljas võistlus Toivota

Hiiumaa meistrivõistlused peeti reedel Kärdla staadionil. Marcus Mälli jaoks oli see neljas võistlus ilma oma treeneri Toivo Pruulita. “Inimesest,” oli Marcuse vastus küsimusele, millest ta kõige rohkem puudust tunneb. Marcus ütles, et Hiikeri noored hoiavad kõvasti kokku ja jätkavad koos Toivoga alustatud teed. Koos mõtlesid nad välja plaani istutada oma varalahkunud treeneri mälestuseks staadioni haljasalale tammepuu. Seejärel algasid Hiiumaa meistrivõistlused kergejõustikus. Noored ise korraldasid kõik – soojenduse, võistlusjärjekorra, tulemuste mõõtmise, protokollimise… Täpselt, oskuslikult ja tõsiselt. Nagu oleks treener kohal ja jälgiks, kui hästi on õpilased koos temaga õpitud oskused omandanud.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised