09.08.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kärdla lennujaama juht Allan Mäll koondati

Tallinna lennujaam teatas, et koondab regionaallennujaamade juhid. 20 aastat Kuressaare lennujaama juhtinud Mati Tang ütles ajalehele Meie Maa, et koondamisteate saamine oli võrdlemisi ootamatu. Kärdla lennujaama juhataja Allan Mäll toimunu kohta kommentaare ei jaganud. Ütles vaid, et ametikoht praegusel kujul koondatakse 6. septembril. ASi Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Riivo Tuvike ütles, et riigieelarveline panus regionaalsetesse lennujaamadesse lähema kahe aasta jooksul ei suurene, samal ajal tuleb tagada lennujaamade majanduslik efektiivsus, toimimine ja täita püstitatud eesmärgid. “Nelja jaama toomine ühtse juhtimise alla on selles olukorras loogiline asjade käik,” ütles Tuvike.

 

Koerad hobuseid ei õrritanud

Peale artikli “Sääretirbil ründas külastajaid hobusekari” ilmumist kirjutas toimetusele Pent Järve, et täpselt samal päeval, 29. juulil ründasid hobused ka tema koera. Artiklit kommenteerinud Tiit Kerves oletas, et küllap ikka koerad ärritasid hobuseid. Kervese küsimusele vastas Laine Peedu, kes oli ise samal ajal kohal, kui hobused Masha Peicaud koeri ründasid. “Need koerad ei haukunud sugugi, olid pigem hirmul nagu nende perenainegi,” kinnitas Peedu. Kogemus aga oli tema sõnul päris hirmutav. Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg ütles, et on oma koeraga sama emotsiooni läbi elanud ja teab, et see pole väga mõnus. “Probleem on tõesti koertega, sest hobused kipuvad koertele mingi instinkti mõjul, nagu nende heidutamiseks, peale jooksma,” selgitas ta.

 

Ajalugu on sündinud!

Esimest korda Hiiumaa võrkpalliturniiri ajaloos osaleb võistlusel rohkem naiskondi kui meeskondi – karikate pärast lööb pallilahinguid 19 naiskonda ja 17 meeskonda. 62. Hiiumaa võrkpalliturniiri avab Hiiu Lehe peatoimetaja Harda Roosna, turniiri lipu heiskavad mullused karikavõtjad ning seejärel avab Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja tänupingi spordiveteran Lembit Sauerile. Mängud algavad kell 10.30 Kärdla staadionile seatud tosinal väljakul.

 

Kalurite võrkudesse jäi säga

OÜ Hiiurand kalameeste võrgus oli teisipäeval tõeline haruldus – säga. Kärdla sadama kalurite kail mõõtsid-kaalusid kalurid vennikese üle ja lasksid samas vabasse vette. Rannakalur Koit Kalmus ütles, et see on kolmas kord, kui säga nende võrkudesse satub ja seekordne oli neist kõige suurem. Säga pikkuseks mõõdeti 79 sentimeetrit, kaaluks 3,8 kilogrammi. Peale mõõtmist kala pannile lüüa ja maitset proovida ei saanud, kuigi säga liha olevat õrn ja rasvane. Põhjuseks, et Eestis on säga püük keelatud ja ta on looduskaitse all. Haruldasi ja suuri kalu on Kalmuse võrkudesse sattunud varemgi.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised