06.08.2019

Hiiumaa hiieretk 24. augustil

 Foto: Pääro Metsand

Hiiumaa hiieretkel osalemiseks kirjapanemine on avatud. Kui on kindel soov retkest osa võtta, tuleks end võimalikult ruttu kirja panna. Eelmiste retkede bussid täitusid kiiresti.


Looduslikke pühapaiku tutvustav hariv ja tunnetuslik bussireis viib 24.08.2019 tutvuma Hiiumaa pühade kivide, allikate, puude ja mägedega. Hingekosutav retk on mitmetasandiline rännak vägevaisse looduspaikadesse ja eestlaseks olemise vaimseile radadele. Põlised pühapaigad on Eesti vanimad looduskaitsealad ja iseloomulik osa ka saarte pärimuslikust looduskultuurist.

Külastame Hiiesaare Silmakivi, Palade Kukemäe allikat, Pühalepa Otimäge e Põlise leppe kive, Tärkma püha tamme, Ülendi püha pärna ja Risti Ristimäge. Juttu tuleb teistestki tee äärde jäävatest pühapaikadest. Retkejuht Ahto Kaasik tutvustab pühapaikade loodust, ajalugu, pärimusi ja tavasid.

Bussireis algab kl 9 Kärdlas ja lõpeb hiljemalt kl 17 samas. Paigast paika liigume bussiga, kuid kohtadel tuleb olla valmis kuni kilomeetristeks jalutuskäikudeks.

Osalemiseks tuleb end eelnevalt kindlasti kirja panna ja tasuda 10 eurot, see tagab koha bussis. Registreerunud saavad mõned päevad enne reisi ka teabekirja, kus on reisi alguskoht jm oluline teave.

Hiieretkele saab end kirja panna siin:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeu6vDFE-tCw9MScEKXVg8tGHg2ywZggHZKWj8A-q9WGCX_ZA/viewform

Hiieretke korraldab MTÜ Põline Pere.

Tänu Rahvakultuuri Keskuse toetusele on tulemas veel 15.09 Viljandi - Helme kihelkonna hiieretk:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJ70bY3PyVaiuP3y5N_mBvVXP0-Xu9Sb0Vy1sISalUldkxVw/viewform

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised