06.08.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Sääretirbil ründas külastajaid hobusekari

Kõikidel Hiiumaad tutvustavatel veebilehtedel kutsutakse külastama Kassaris asuvat Sääretirpi, kitsukest merre viivat maariba. Laupäeval, 27. juulil viisid sellesse, paljude jaoks eksootilisse paika oma külalised Masha Peicaud ja Seda Bulgakova. Koos hulga täiskasvanute ja lastega oli neil rihma otsas kaasas ka kaks koera. “Läksime tirbile. Maaninal sõid hobused. Nad ei olnud aiaga piiratud, vaid olid seal vabalt. Kui nad märkasid mu koeri, ründasid nad neid. Me kõik ehmusime väga. Seda jooksis mu koertega tagasi, aga mina püüdsin hobuseid peatada. Lihtsalt karjusin nende peale…,” kirjeldas Peicaud juhtunut. Sääretirbil karjatab taastatud loopealseid ja rannaniite perekond Tikk, kelle 20 hobust seal söövad. Sille Ader keskkonnaametist rääkis, et peale Hiiu Lehelt saadud infot suhtlesid nad ala hooldajaga ja palusid lisaks olemasolevale sildile paigaldada nähtavasse kohta kakskeelsed hoiatussildid ka hobuste liikumise kohta, et vältida võimalikke ehmatusi ja õnnetusi.

 

Spordiveteranile pühendatakse pink

Laupäeval, 10. augustil avatakse Kärdla staadionil 62. võrkpalliturniir ja pink, mis pühendatud Hiiumaa spordi grand old man`ile Lembit Sauerile. Turniiri avamine on kell 10 ja seejärel esitletakse nimelist pinki, mis pühendatud teenekale haridustöötajale, treenerile ja spordimehele Lembit Sauerile. Pingi avamisele on oodatud kõik head inimesed, kes Lembitut teavad, tunnevad ja armastavad.


 

Politsei vormikaamerad lihtsustavad menetluskäiku

Maikuus sai Kärdla politseijaoskond neli vormikaamerat, mille vajalikkus on kolme kuuga igati tõestatud. “Kaamera lindistus on tõendusmaterjalina hea nii politseinikele kui ka inimestele – nad näevad, et politsei ei tee midagi salaja, vaid kõik on salvestatud ja seaduslik,” ütles Kärdla politseijaoskonna välijuht Marko Kallas. Tegemist on erapooletu asitõendiga, mille lindistusel näha kõigi osapoolte käitumine. Kallas märkis, et salvestist võib näiteks vaja minna ka võimaliku võimuliialduse süüdistuste menetlemiseks.

 

Läbi mõtlemata heategu

Juuni lõpus tekkisid Kõpus Kuivalauka randa viiva tee äärde viis suurt musta kilekotti prügiga. Asja uurides selgus, et tegu polnud metsa viidud olmejäätmetega, vaid heasoovlikud inimesed olid mererannalt merest tulnud sodi kokku korjanud. Kui info prügikottidest kuskil juulikuus Kõrgessaare osavallavanema Üllar Laidini jõudis, läks ta asja uurima. 30. juulil teatas Laid Hiiu Lehele, et prügikotid viiakse minema. Ühtlasi on tal palve, et kui kellelgi veel tekkib mõte randa koristada, antaks sellest teada ka Kõrgessaare osavalda või siis Hiiumaa vallavalitsusele. Sel juhul saab juba varem asjad kokku leppida ja prügikotid ei jää nii kauaks metsa risustama.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised