02.08.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

1,1 miljonit, 3 eurut, pihlakat-soola ja pabereid

Kauaoodatud Pargi tänava sotsiaalkeskuse esimese etapi, 1,1 miljonit eurot maksva erihooldekodu ehitus jõudis nurgakivini kolmapäeval. Hiiumaa vallavanem Reili Rand asetas nurgakivi kapslisse asjakohaseid dokumente, sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja lisas Hiiu kolmeeuruse ja pihlakaoksast nikerdatud soolatoosi. Sotsiaalkeskuse uue hoonekompleksi esimese etapina valmib erihooldekodu 20 kliendile ja saab hakata pakkuma kahte uut erihoolekandeteenust, mis mõeldud raske, sügava või püsiva psüühikahäirega inimestele. Juhataja rahustas neid, kes aastaid oodanud, et Pargi tänava kinnistul valmiks pansionaat eakatele – see rajatakse sotsiaalkeskuse ehituse teises etapis. Ka on Kõpus olemas toimiv pansionaat, kus praegu kolm elanikku ja sügisel tuleb veel üks-kaks juurde.

 

Teine katse: Vald otsib Keskväljaku ehitajat

Kolmapäevasel istungil otsustas Hiiumaa vallavalitsus korraldada uue hanke Kärdla keskväljaku ehitaja leidmiseks. Esimest korda korraldas vald hanke keskväljaku töödeks mais. Juunis, pärast pakkumuste selgumist, lõpetati hange ilma lepingut sõlmimata, sest ka odavaima pakkumuse hind oli eelarves plaanitust kõrgem. “Esimese hanke pakkumustest saime väärtuslikku infot, kuidas projektiga edasi minna,” ütles vallavanem Reili Rand. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 26. august.

 

Praktikale tullakse, arstiks mitte

Arstiks ja õeks õppijad tulevad meelsasti praktikale nii Hiiumaa haiglasse kui Kärdla perearstikeskusesse, õed leiavad siit ka töökoha, arstid mitte. Viimase kahe aasta jooksul on haiglas praktikal käinud kümmekond meditsiinitudengit ja vahel on soovijaid rohkemgi kui praktikakohti. “Hiiumaa haiglasse tudengeid meelitama ei pea, nad soovivad siia väga tulla,” ütles SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige Riina Tamm. Arstina tööletulekust aga pole nendega juttu olnud. Tamm ütles välja isikliku arvamuse, et nii väike maahaigla äsja kooli lõpetanud ja areneda soovivale eriarstile töökohaks ei sobigi. “Tänapäeva noored on nii ambitsioonikad, nii suure lennuga, tahavad väga palju areneda, aga meie haigla võimalused näiteks diagnostikaks, operatsioonideks on väikesed, võrreldes suurte haiglatega,” põhjendas Tamm.

 

Sõbrad meenutasid Roman Baskinit

18. Kõpu poolsaare külade päeval avasid Roman Baskini lähedased Kõpu rahvamajas tema mälestusnäituse. Fotonäituse avamisel meenutas lesk Karin Baskin, kuidas neist said hiidlased. Esmalt tegi Roman 1985. aastal perele jõulukingituse – selleks oli ümbrik, milles Tuuru talu foto. Romani meenutasid ka tema sõbrad Erkki-Sven Tüür ja Jüri Järvet. Muuhulgas on näitusel paar pilti 2007. aastal toimunud Kõpu külade päevast, mille korraldamisel Roman Baskin tegev oli. Ühel pildil lööb ta Kõpu külade vaia sisse Mägipe küla naela, teisel on jäädvustatud hetk, mil Roman Baskin, Ita Ever ja Jüri Järvet hiidlasteks löödi. Näitusepildid valisid Romani tütar Mirjam Baskin ja Karin Baskin. Kohal oli ka Romani ema Ita Ever, kes tänas võimaluse eest Romani sel moel meenutada.


 

Linnumäel võitlevad teise maailmasõja õhuässad

Sel nädalavahetusel näeb Kärdlas vaatemängulise spordiala, mudellennukite õhuvõitluse Eesti meistrivõistluste kolmandat etappi. Õhuvõitlust peavad teise maailmasõja aegsete lennukite koopiad, võistlusklassi nimi ongi WW2. Korraga on õhus kuus kuni kaheksa mudellennukit, millele sappa seotud paberist lint. Mängija peab juhtima oma lennukit nii, et rebiks ära võimalikult paljude antud lahingus osalevate lennukite “sabad” ja suudaks seejuures säilitada enda oma. Põnev vaatemäng algab laupäeval, 3. augustil kell 12 Selveri vastas üle tee asuva Hiiumaa veterinaarkliiniku kõrval väljal.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised