30.07.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Alajaama põleng seiskas parvlaevaühenduse tundideks

Pühapäeva õhtul hilines Sõru–Triigi liinil parvlaeva Soela õhtune väljumine Triigi sadamast ligi kaks ja pool tundi. Parvlaeval olid tunde kinni Hiiumaalt autodega tulnud reisijad, kuna kaldarampe ei saanud kasutada. ASi Kihnu Veeteed juhataja Andres Laasma sõnul oli põhjuseks sadama kaldarampide elektritoite puudumine, mille põhjustas avarii Triigi alajaamas. “Meile laekunud informatsiooni kohaselt oli alajaamas põleng,” selgitas Laasma. 


Posti tänaval purskas mudavulkaan

Kolmapäeval hakkas Kärdlas Posti tänaval asuva maja kaevust purskama mudavulkaan – tipphetkedel ulatus saviseguse vee juga õunapuulatva. Majaperenaine Anneli Teller ütles, et ehmus tõsiselt. Põhjus selgus, kui asja uurima hakati. Esialgsetel andmetel sai kahjustada viis ümbruskonna kaevu. Kaido Teller hindas nende majapidamisele tekitatud kahju suuruseks 1700 eurot.


Hundirünnak Tahkunas ei leidnud kinnitust

Neljapäeval meedias kulutulena levinud teade, nagu oleks Tahkuna poolsaarel Põdrakuusiku talus hunt koera ja tema perenaist rünnanud, ei leidnud kinnitust. Erakordset infot läksid kontrollima keskkonnaagentuuri (KAUR) hundispetsialist Marko Kübarsepp ja keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld. Kohapeal tegid nad paikvaatluse ja vestlesid kannatanuga. “Sündmuskoha ülevaatusel ei leitud ühtegi asitõendit või viidet, mis oleks võinud anda aimu hundi ründest,” ütles Kübarsepp saadetud pressiteates. Enamus meediakanaleid esitles juhtumit algselt üsna kriitikavabalt tõe pähe. Teemat kajastas ka Hiiu Leht, kuid n-ö küsimärgiga. Tänu jahimehele, kellega loo kirjutamise ajal konsulteerisime ja kes ütles ka sündmuskohal käimata, et hunt mingil juhul nii ei käituks.


Suvehiidlane paigaldas külale kivi

18. Kõpu külade päeval avati Suurepsi teeotsas külale pühendatud kivi, mis märgib küla esmamainimist 455 aastat tagasi. Suvehiidlane Peeter Sulu ostis küla kõrval asuvast karjäärist mõned aastad tagasi suure rändrahnu ja laskis selle küla teeotsa vedada. Tänavu tellis ta kivile poleeritud plaadi tekstiga “Nad tegid toad tuule peale, elud ilma ääre peale...”, “Suurepsi” ja “Surpex 1564”. Just niisugust nimekuju kandis küla tollases Rootsi maaraamatus.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised