24.07.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Jahtklubile Dago kuld ja hõbe

Hiidlaste jaoks lõppes tänavune “purjetajate laulupidu”, igasuvine suursündmus, Eesti vanim ja suurim purjetamisvõistlus Muhu väina regatt suurepärase tulemusega. Esimest korda Muhu väina regati 62aastases ajaloos jagasid suurimate avamerejahtide poodiumikohti Hiiumaa jahtklubi Dago alused – kuldmedalid Olympicu meeskonnale ja hõbedad Postimees Sailing Team meeskonnale.

Kas metsafirma tüssab hiidlasi?

Mitmed Hiiumaa ettevõtjad väidavad, et OÜ Rezer on neile võlgu tehtud tööde eest, ettevõtja ise kinnitab, et tegu on laimuga. Martti Vesingi ettevõte OÜ VMV Metsahooldus osutas möödunud aastal OÜle Rezer alusmetsa raie teenust. Küll viivitusega, aga tasu oma töö eest saadi tookord kätte. Seepärast otsustas Vesingi tänavu jaanuaris vastu tulla Imre Lossmannile, kes teeb OÜle Rezer metsameistri teenust ja Vesingi ettevõtet taas appi palus. Vesingi meeskond töötas objektil kaks ja pool nädalat ning esitas selle eest ligi 5000eurose arve. Maikuuks oli arvest tasutud aga vaid 2000 eurot ja sedagi 500euroste juppide kaupa. Pika nõudmise peale sai Vesingi Lossmanni käest kellegi Olegi numbri, kes olevat ettevõtte omanik, ja helistas talle. “Ta pole suurt midagi öelnud, oli lihtsalt ennast täis ja ütles, et me oleme nii kallid mehed, et meile polegi vaja arvet tasuda,” vahendas ta Olegi öeldut Hiiu Lehele. Ettevõtte omanikeringist Olegi nimelist ei leia ja E-Krediidinfos on kirjas ainult juhatuse liige Frederik Pelska, kes ühtlasi on märgitud ka tegelikuks kasusaajaks. Pelska ütles Hiiu Lehele, et niisugune asi tuleb talle suure üllatusena. “Võtan sellist juttu laimuna meie ettevõtte kohta,” märkis Pelska.

Kolm toorpiima joonud last haigestus entsefaliiti, õnneks kergelt

Eelmisel nädalal haigestus Hiiumaal puukentsefaliiti kolm last. Terviseameti kahtlus langes kitsepiimale, mida tarbiti eelneva termilise töötluseta. “On väga ebatõenäoline, et kolm last haigestus korraga, ühel ajal läbi puugihammustuse,” ütles nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Kai Raska saadetud pressiteates. Haigestunud lapsed on pärit talust, kus kitsepiima toodetakse väikeses mahus ja seetõttu ei ole talu kohustatud piima laboratoorselt korrapäraselt kontrollima, lisas ta. Pereema, kelle kolm last haigestus, ütles eile Hiiu Lehele, et lastega on nüüdseks kõik korras, palavik langes juba laupäeva hommikuks. “Mingeid tüsistusi ei kaasnenud ja nad tunnevad end igati hästi. Arst rääkis, et enamikul juhtudest Eestis kulgeb see haigus nende mõistes siiski suhteliselt kergelt ja meie lapsed läksid ka nende juhtumite alla,” selgitas ta. Küsimusele, kas tal on kavas peale seda juhtumit ka midagi teisiti teha, vastas kogenud kitsekasvataja, et on edaspidi hoolsam kitsedele puugitõrje panemisega.

Jaanus Valk kohtus Jaanus Valguga

Eelmisel esmaspäeval saabus Hiiumaale mees nimega Jaanus Valk (53). Ei, mitte endine Kõrgessaare vallavanem, vaid sama nime kandev mees Vändrast. Tuli ta siia sugulasi otsima, kuid ühtlasi soovis tutvuda ka mehega, kellega nime jagab. Olgu siinkohal märgitud, et nimekaimud omavahel sugulased siiski ei ole ja nime Jaanus Valk kannab Eestis kokku kaheksa meest. Siiski on neil kahel peale nime veel midagi ühist – sama sünniaasta ja sama nimega vend.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised