19.07.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Eakaim saarel elav hiidlane

Juuli algul sai 102aastaseks Vahtrepa külas elav Liidia Piilberg. Teda sel puhul õnnitlemas käinud Hiiumaa vallavanem Reili Rand jagas muljeid sotsiaalmeedias: “Proua Liidia on imetlusväärne! 102aastaseks saanuna pole tal kurta millegi üle. Igapäevaselt küll enam meres ujumas ei käi ning jala ligi kuus kilomeetrit lahvkani ei jaluta, aga muidu kõik hästi.” Hiiu Leht tegi väikese ülevaate viimase aja saja- ja enamaaastastest hiidlastest.

 

Kärdla Betoon sai sertifikaadi

Nädal tagasi sai osaühing Kärdla Betoon kätte tootmisohje sertifikaadi ja esimest korda tehakse saarel betooni, mida saab kasutada kõrgemate nõuetega ehitusobjektidel. Ettevõtte juhatuse liige Martin Kagadze rääkis, et sertifikaat annab võimaluse osaleda ka riigihangetel. Betoonitehase ostis Kagadze sel kevadel vaid kaks aastat töötanud osaühingult Hiiu Betoon. “Nad ei saatnud tootmisega hakkama, ka puudus neil sertifikaat,” ütles Kagadze.

 

Konkursivissid kasvavad Viiril

Hiiu Õunakasvatuse OÜ lehmad on 13 aastat osalenud konkursil Saarte Viss ja toonud kolm auhinnalist kohta. Peremees Olav Ellermäe ütles, et peab sedasorti võistlusi väga oluliseks. “Huvitav on ja teistmoodi emotsioon, kui igapäevane töö,” põhjendas ta, miks ta konkursil juba aastaid osaleb. Võistlusele minek aga nõuab eeltööd ja enamasti tuleb iga kord uus loom välja õpetada. Ettevalmistuse töömaht oleneb tema sõnul väga palju looma iseloomust. “Öeldakse, et lehm on loll – see pole tõsi, lehm on tark, aga sageli on ta väga jonnakas,” ütles Ellermäe. “Loomal on asi ammu selge, mis tegema peaks, aga kui tema jaoks motivatsiooni pole, ei hakka ta soovitud asja tegema.” Ellermäel oli pakkuda ka lahendus, mida siis ette võtta.

 

Novembrist kuuleme Elmarit

Kõik praegu kehtivad raadioteenuste tegevusload aeguvad 16. novembril ja siis hakkavad kehtima viieaastaseks perioodiks väljastatud uued load. Uus saatejaam, mida novembrist Hiiumaal kuulata saab, on Raadio Elmar. Varem said mandrile sõitvad hiidlased Elmari oma autoraadiosse kuskil Taebla kandis. Bussijuht, kes seda võimalust tihti kasutab, oli lisanduvast võimalusest kuuldes rõõmus: “Elmari muusika sobib minuealistele ja seal kuuleb ikka eesti keelt ka.”

 

Hiidlased varustasid Antarktika meeskonda

Varahommikusel merel andsid hiidlased Antarktikasse suunduva jahi Admiral Bellingshausen meeskonnale üle pikal reisil hädavajalikku varustust. Ekspeditsioonilaev möödus Hiiumaast esmaspäeva varahommikul. Kohtumisel aeglustas Admiral Bellingshausen käiku, et vastu võtta halulaeva HiiuIngel meeskonna ja Sõru merekooli esinduse kingitused. Vastuvõtjaiks olid vahivanem Toonart Rääsk ja vahimadrus Maris Pruuli. Seda, milliseid hädatarvilikke asju ekspeditsioonile kaasa anti, saab lugeda Hiiu Lehest.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised