16.07.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kui regatt tuleb, on sadam kummist

80 kaikohaga Kärdla sadamas oli Muhu väina regati stardipäeva hommikul 165 alust. Viiendat hooaega avatud sadam oli Muhu väina regati stardipaigaks juba teist korda – kui 2014. aastal startis siit 115, siis nüüd juba 135 alust. “Muhu väina regatil on purjetajad harjunud, et nad silduvad teise paadi poordi ja kai peale saavad läbi kolme-nelja paadi,” selgitas sadama kapten Sven Kriggulson. Enamus regatile minejaid saabus sadamasse juba reedel. “Sadama poolt vaadates oligi kõige suurem tööpäev üleeile,” ütles Kriggulson pühapäeva keskpäeval. Peale seda kui purjederivi silmapiiril oli muutunud peenikeseks ja pikaks komadereaks.


Tasuta sõit tõi rahva bussidesse

Tasuta bussisõidu esimese aastaga kasvas reisijate arv Hiiu maakonna bussiliinidel paarkümmend protsenti – selliseid kasvunumbreid pole olnud aastaid. “See oli hea otsus – reisijad on rahul,” ütles Hiiumaa valla ühistranspordispetsialist Piret Sedrik. Nullpilet hakkas 11 maakonnas, teiste seas ka Hiiumaa maakonnaliinidel kehtima mullu 1. juulist. Maanteeameti andmetel sõitis 1. juulist 2018 kuni 1. juulini 2019 Hiiumaa maakonnaliinidel 130 291 reisijat. Seda on 22 000 reisijat ja 20 protsenti enam kui sama pikal eelmisel perioodil. 1. juulist 2017 kuni 1. juulini 2018 lunastas maakonnaliini bussipileti 108 380 reisijat.


Korraldaja: Turniir jätkub kuni mängijad tulevad

Hiiumaa maakonnalehe võrkpalliturniir toimub tänavu augusti algul juba 62. korda. Kadi Kiiver, kes on üks turniiri korraldajaid rääkis, et iga aasta algab turniiri eestvedajate jaoks vastamisega päringutele, kas turniir ikka tuleb? “Oleme vastanud, et tuleb seni, kuni teie tulla tahate,” ütles Kiiver. Praeguseks on end turniirile kirja pannud 19 naiskonda ja 11 meeskonda. Ruumi on järel veel 1 naiskonna ja maksimaalselt 13 meeskonna jaoks. Registreerimine jätkub 2. augusti või kohtade täitumiseni.


Ohutuspäev jõudis sadadeni

TS Laevad pidas reedel parvlaeval Tiiu päästevestide kasutamisele suunatud mereohutusepäeva. Külla oli kutsutud politseinikud ja vabatahtlikud merepäästjad, kes viie rahvarohke laevareisi ajal esitlesid päästeveste. Neid on üsna mitut sorti: korkvestid, isetäituvaid n-ö paukvestid, sportpäästevestid, aga on ka neid, mis mõeldud lemmikloomadele. Politseinikel olid kaasas nukud, mille peal sai näidata, kuidas päästevestid selga käib, aga päästevesti lubas endale selga ka mõni päris pisike laps.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised