12.07.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Teine ehitushange järjest nurjus

Keskväljaku ehitushind tõusis ligikaudu pool miljonit eurot ja vallavalitsus otsustas hanke tühistada – vallavanema sõnul pole teine järjestikune tühistatud ehitushange midagi eriskummalist. Kärdla keskväljaku ümberehitamise riigihankele laekus tähtajaks neli pakkumist ning ehituse hind kujunes 500 000–600 000 eurot oodatust kallimaks. Valla eelarvestrateegias planeeris vald väljaku ümberehituse hinnaks u 1,9 miljonit eurot, millest 1,58 miljonit eurot piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme toetus. Vald kavatses omaosaluseks kasutada 279 000 eurot. Hankel tehtud odavaima pakkumuse korral tulnuks panustada aga u 800 000 eurot. Muster kordub, sest Keskväljaku ehitus on juba kolmas suurprojekt, mille ehitushind valla jaoks liiga kõrgeks osutunud.


Astrid Nõlvak: Olin 25 ja tahe oli nii suur

Nädala pärast, 18. juulil avatakse Sõru paadikuuris 15. pärimusmuusika festival Hiiu Folk. Idee autor ja peakorraldaja Astrid Nõlvak, kes esimese folgi ajal kandis veel perekonnanime Böning  ja oli vaid 25aastane räägib Hiiu Lehe veergudel, kust tuli julgus teha Hiiu Folk. Mingi väike festival kuskil kaugel saarel suure ja ülipopulaarse Viljandi folgi kõrvale.


Vigursaagija tegi rändpoele ilusa viguri

Laupäeval tegi vigursaagija Maire Põldma Selveri Rändpoe müüjale Tiia Pajole ja bussijuhile Valentin Barinovile väikese viguri – pistis pihku käärid ja laskis linti lõigata. Tiia Pajo ütles, et neid oodatakse igal pool, aga nii uhket üllatust koos koogi ja joogiga pole neile enne tehtud. Leluselja küla uue poebussi ootamise putka mõtles Maire ise välja ja tegi koos vähese kõrvalise jõuabiga valmis. Putkas on kaks püsikundet – rõõsa olemisega neiuke ja vene soldat ehtsas mundris. Soldat nii tõetruu olemisega nagu oleks tegu portreega ja tema munder on pärit naabertalust.


Hiiumaa vähid võtsid kaks põuaaastat

Teist aastat ei saa Hiiumaal enam vähki püüda – põhjuseks 2017. ja 2018. aasta põuased suved, mis vähipopulatsioone kahandasid. Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko rääkis, et Hiiumaa jõevähivarusid hinnati eelmisel aastal riikliku seire raames. Luguse jõel aga toimub jõevähiseire igaaastaselt alates 1998. aastast ehk juba 20 aastat järjest. Eelmise aasta seirearuandes on kirjas, et 2017. aasta põuasel suvel kannatasid veepuuduse all enim Hiiumaa vähijõed.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised