25.06.2019

Hiiumaa 1+1 Rahvasprint 2019

29. juunil  on toimumas taaskord Hiiumaa rahvasprint, kuid seekord 1+1 versioonis.

08.00 - 11.00 - registreerimine, dokumentide kontroll.
12.00 - esimese võistlussõidu start.

Eelmisel aastal üle pika aja toimund võistlusega jäädi väga rahule, ilm oli suurepärane ja kõik sujus hästi. Sellel korral peaks olema stardis ka oluliselt rohkem krosskarte, mis pakuvad oma hullumeelse sõiduga publikule silmailu. Eelmisel aastal said kõik võistlejad meeneks vimpli nii nagu vanasti  ja nii teeme ka sellel aastal.

Seekordne võistlus toimub 1+1 formaadis, see tähendab, et võistlus toimub  kahel erineval kiiruskatsel, mida läbitakse kumbagi kolm korda ja kõik katsed lähevad arvesse. Samuti on võimalik 1+1 sprindil sõita koos kaardilugejaga. Hoolduskeskus asub taas vanal Hiiumaa EPT territooriumil, Käinas Mäe platsil.

Esimene  võistlustrass on tuttav eelmisest aastast, mis oli Käina alevi vahel. Kiiruskatse saab alguse Käina kardirajalt ja sealt suundutakse alevis asuvatele tänavatele. Kogu trassi pikkus on hinnanguliselt 3100 meetrit ja rada on 99% ulatuses asfaldil. Teine võistlustrass on Nõmme küla teedel. Kogu trassi pikkus on hinnanguliselt 2500 meetrit ja rada on 95% ulatuses asfaldil.
Auhinnalaud saab olema rikkalik, kus näiteks J-16 ja J-18 klassi parimad autasutakse Margus Muraka poolse koolitus päevaga. Samuti on VKM motorsi poolt loosina väljas nende teenustest koosnev paket. Auhindu on välja pannud ka Zinga, Motonet, Rehvivahetus jne.

Võistluste korraldaja on Arno Eller, kuid suurt abi ja nõu on selle võistluse korraldamisel andnud Argo Nurs ja Martin Juhe, kes on suurte kogemustega eelnevate Hiiumaa sõitude korraldajad. Korraldajate hinnangul on seekordne võistlus palju huvitavam ja mitmekesisem, kui eelnevad Hiiumaa rahvasprindid. Samuti ei ole varem Hiiumaal sellises formaadis ja nii suure asfaldi osakaaluga rajal võistlust korraldatud. Loomulikult on antud rahvasprint pealtvaatajatele tasuta.

Hiiumaa rahvasprint on EAL karikavõistluste, Lääne regiooni meistrivõistluste ja M&L Liiga karikaarvestuse etapp.

Võistlusjuhend on juba avalikult üleval ja registreerumine avatud http://www.autosport.ee/rallyreg
Kolmapäeval 26.juunil kell 18.00 lõppeb osavõtjate eelregistreerumine.
Võistlus päeval 29.06.2019 on võistlustrassiga seotud tänavad; teed suletud kella 09.00-18.00.
Läbipääs võimaldatakse ainult erioperatiivsõidukitele.

Kella 09.00 – 10.00 on võimalik liigelda oma sõidukiga aga kokkuleppel rajajulgestajaga.

Loodame, et osalejaid on rohkelt ja ilmataat on meie poolt.
Praamipilet broneeri aegsasti www.praamid.ee lehelt ja tea, et sadamasse sõitmiseks varu aega, kuna Haapsalust Rohuküla sadamani on teeremont.

Meeldivat võistlusele registreerumist.
Hiiumaa Rahvasprindi korraldajad.
Tlf.5135621.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised