13.06.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Mänguline põhikoolihoone sobitub hästi linnaruumi
Teisipäeval tehti võimlas teatavaks uue Kärdla põhikooli arhitektuurikonkursi võidutöö. 5 miljonit eurot maksva Kärdla põhikooli hoone arhitektuurikonkursi võidutöö mõjub hubaselt ja koduselt ning sulandub olemasolevasse linnaruumi.  Arhitektuurivõistluse žüriisse kuulunud Eesti arhitektide liidu esindaja Illimar Truverki sõnul on ta ise palju koole teinud ja suure pere isana teab, kuidas koole ehitada. “Aga võistlust ongi vaja selleks, et näha kuidas teised arhitektid mõtlevad,” ütles Truverk teisipäeval enne võitja väljakuulutamist. Ülesanne, mille võistlusel osalenud arhitektid lahendama pidid, oli tema sõnul üpris keeruline, sest hoone tuli sulatada olemasolevate hoonetega ühte tervikusse. Parima lahenduse pakkus arhitektuuribüroo Arhitekt Must projektiga “Asum”.

Hiiumaa rahvasprint tõotab tulla huvitavam ja mitmekesisem
29.juunil leiab taas aset Hiiumaa rahvasprint. Korraldajate sõnul on starti oodata seekord oluliselt rohkem krosskarte kui mullu, mis pakuvad oma hullumeelse sõiduga publikule silmailu. Osalejatel on võimalus end registreerida 26. juunil kella 18ni. Seekord toimub rahvasprint 1+1 versioonis, mis tähendab, et võistlus toimub kahel erineval kiiruskatsel, mida läbitakse kumbagi kolm korda ning kõik katsed lähevad arvesse. Samuti on 1+1 sprindil võimalik sõita koos kaardilugejaga. Võistlusjuhend on juba avalikult üleval ja registreerumine avatud http://www.autosport.ee/rallyreg Korraldajad soovitavad mandrilt tulijatelt broneerida aegsasti parvlaevapilet ja sadamasse sõitmiseks aega varuda, sest Haapsalu ja Rohuküla vahelisel lõigul on teeremont.

Emmaste kooli õueala saab terviklahenduse
Esmaspäeval tutvustasid võidutöö “SEIK” autorid oma visiooni, milline saab olema Emmaste kooli liikumakutsuv õueala. Talvel viis Eesti maastikuarhitektuuri üliõpilaste selts (EMÜS) koostöös Emmaste põhikooli ja osavallaga läbi Emmaste kooli ja mõisapargi õueala ideekonkursi. Konkursi eesmärgiks oli luua koolimaja ümber terviklik ja mõnusat vaba aja veetmist võimaldav õueala, mis kutsuks õpilasi rohkem õue ja liikuma. Võidutöö autorid, Eesti maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala teise kursuse üliõpilased Henri Sainast ja Karel Kasar rääkisid, et kaalusid konkursil osalemist põhjalikult. “Mõtlesime, et Hiiumaa – natuke keeruline, me oleme ju Tartust,” meenutas Kasar. Nüüd ütlesid nad, et osalemise üle on hea meel ja selgitasid, et töö pealkiri “SEIK” tuleb sõnast seiklus. “See annab ka edasi selle peamise mõtte, selle liikumise – seiklus,” ütles Sainast.

Ainsana on korras Hiiumaal asuvad veeohutusstendid
Päästeamet on koostöös kohalike omavalitsuste, kogukondade ja ühendustega populaarsemate veekogude kallastele paigaldanud üle 584 veeohutusstendi, millest koguni neljandik on nüüdseks rikutud. Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Maris Mooritsa sõnul on Hiiumaa ainus maakond, kus pole mitte ühtegi stendi lõhutud. “Stendid on veekogude äärde paigaldatud selleks, et õnnetuse korral saaks hädasolijatele appi minna ilma ennast ohtu panemata – sellelt leiab info ja juhendid, samuti päästevahendid. Kahjuks ei ole kõik osanud päästevarustuse vajalikkust hinnata ja värske kontrollkäigu tulemusel saab öelda, et neljandik stendidest on rikutud ja puuduliku varustusega. Päästmisvahendite puudumine võib aga maksta kellegi elu!” ütles päästeameti ennetusosakonna ekspert Mikko Virkala. Kokku 584 veeohutusstendist on puudustega 143: infokleebised olid puudu 143 stendil, päästerõngas puudus 78 stendil, 97 stendil puudus viskeliin ja 47 juhul puudus ka stend ise.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised