12.06.2019

Ilmus kvartaliajakirja Meremees ja Veeteede Ameti Teataja suvenumber

Eesti merendusajakiri Meremees ning Veeteede Ameti Teataja toovad lugejateni päevakajalised ja põnevad lood ning analüüsid Eesti merendusvaldkonnas toimuvast. Meremehel täitub suvel 30 tegevusaastat.

 

Ajakirja Meremees suvenumbrist saab lugeda:

 

Kvartaliajakirja Meremees alguses on tavapärane pikem intervjuu. Tallinki 30. aastapäeva puhul on peakapteni Tarvi-Carlos Tuulikuga juttu 21. sajandi Tallinkist ja uue kiire parvlaeva ehitusest. Merenduspoliitika osa hõlmab merendusalaseid kavatsusi koalitsioonilepingus ja laevakompanii Hansa Shipping juhatusliikme Ants Ratase ootusi riigile. Oluline verstapost on Meremehe enda 30. aastapäev – just nii kaua on Eesti merendusajakiri järjepidevalt ilmunud. Mereakadeemia saabuva 100. aastapäeva eel jutustavad oma akadeemiast laevamehaanika tudeng ja vilistlasest mehaanik.

 

Merepimedust selgitab kaptenmajor Ott Laanemets, kuid Meremees käsitleb juurdlusaruande põhjal ka ro-pax-laeva „Regal Star“ õnnetuse põhjuseid. Juttu on „Estonia“ huku järgsest kohtuprotsessist Pariisis ning seda täiendab kaheksa aasta tagune jutuajamine „Estonia“ huku uurimiskomisjoni liikmetega. Merekeele nõukoja sekretär Malle Hunt kirjutab, kuidas sõnaraamatutegijad käisid laeval kohtumas elava merekeelega.

 

Pärast Paksu Margareeta remonti avatavast ekspositsioonist tutvustab Priit Lätti ehitusplatsilt leitud koge lugu, esikaane pilti purjelaeva „København“ mudelist selgitab aga Feliks Gornischeff. Nagu tavaks, on Meremehe tagakaanel mark, seekord on margil Osmussaare tuletorn.

 

Veeteede Ameti Teatajast saab lugeda:

 

-     Maikuu oli mereohutuskuu. Veeteede Amet koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeametiga avasid kuu jooksul uksed kohtadesse, kuhu muidu ei saa ning asutuste inspektorid, ametnikud ja eksperdid näitasid, millist tööd nad igapäevaselt taustal teevad, et meresõit oleks ohutu. Tegemist oli suurepärase võimalusega tajuda laiemat konteksti, saada navigatsioonihooajaks juurde uusi teadmisi ning uudistada mereohutuse tagatubade tööd. Vaata, mis tehti!

-     Tutvustame meie uut laevade järelevalve osakonna juhatajat, kapten Kristjan Truud, kes on ametis olnud esimesed kolm kuud.

-     Merekeele rubriigis räägib Enn Oja, kuidas parvest sai praam.

-     Peeter Väling tutvustab ametis kasutatavat hüdrograafia tehnoloogiat, sh meie uut allveerobotit.

-     Anname soovitused väikelaeva esmaabivarustuseks.

-     Veeteede Ametisse saabunud IMO ringkirjad.

 

Veebis lugemine ning tellimisinfo

 

-     Väljaandeid on veebis võimalik tasuta lugeda siit https://issuu.com/ajakirimeremees ja siit https://issuu.com/veeteedeamet

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised