07.06.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Minister: Hiiumaal on pakkuda midagi ainulaadset

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tõi kolmapäeval Hiiumaale diplomaatilise korpuse, et neile meie näitel tutvustada Eesti hariduselu. “Siin on esindatud kõik need väljakutsed, mis meil hariduses on – piirkondlikud koolid, väikesed koolid, geograafilised ja demograafilised muutused, aga teistpidi on siin ka oma sarm ja eripära,” põhjendas minister, miks valik Hiiu saarele langes. Külalised tutvusid Palade põhikooli ja Hiiumaa gümnaasiumiga ning minister tegi saadikutele lühiülevaate Eesti haridusest. Ministri sõnul küsisid saatkondade esindajad kõige rohkem seda, kuidas saab Eesti haridussüsteem hakkama sellega, et osa koole on väga suured ja osa väga väikesed.

 

Kuidas soojanumbrid õigeks saada?

Tänavu maikuus võis Hiiumaa ja Saaremaa õhutemperatuurides täheldada eriti suuri kontraste – justkui polekski tegemist naabersaartega. Sel nädalal soojapuudust muidugi pole, pigem vastupidi – sooja on liigagi palju. Aga näiteks 23. mail kell 15 oli Hiiumaal vaatlusandmete järgi 15 kraadi sooja, Saaremaal 23 kraadi. Päev hiljem, reedel 24. mail, kui inimesed nädalavahetust planeerisid, näitas Saaremaal kella 15 ajal 19 soojakraadi, Hiiumaal vaid 10 kraadi. Tegelikult oli neil päevil ka Hiiumaal palju soojem, aga põhjus on see, et meilt teatatakse mereäärsete Ristna või Heltermaa ilmajaama näitu, aga Saaremaal Kuressaare linnas asuva ilmajaama näitu. Keskkonnaagentuuri pressiesindaja Valdo Jahilo selgitab Hiiu Lehes, kuidas saarlased oma temperatuurinäidu turistisõbralikumaks said ja mida hiidlased ette võtta võiks.

 

Kadunud muhulane leiti Läänemaalt

Teisipäeval, 4. juunil kella kuue ajal õhtul leiti Läänemaalt Pusku neeme rannaalalt vägivalla tundemärkideta mehe surnukeha. Praeguseks on tuvastatud, et tegemist on selle aasta veebruaris Saaremaal Muhu vallas kadunuks jäänud 50aastase Veikoga. Peale mehe kadumist teatas Kuressaare välijuht Andrus Tänak, et Veikole meeldis käia ATVga merejääl sõitmas ning tõenäoliselt lahkus ta ka nädal tagasi kodust ATVga, kuivõrd sõidukit seal ei olnud. Veikot ja tema ATVd otsiti ka Hiiumaa laidudelt, kuid tulutult.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised