31.05.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Pääsukesi tapnud võrgud võeti maha

Saarte Liinid paigaldas Heltermaa sadamakassade katuse alla kalavõrgu, et pääsukesed enam sinna pesi teha ei saaks. Kümmekond lindu jäi võrkudesse kinni ja hukkus. Kolmapäeva õhtul postitas Pääro Metsand sotsiaalmeediasse õõvastavad pildid võrkudes rippuvatest surnud ja veel poolelus pääsukestest. Lindude õnnetusest teatas Eesti loomakaitse seltsile üks tähelepanelik inimene ja linde aitasid kalavõrkudest vabastada Käina komando päästjad. Saarte Liinide juhatuse liige Jaanus Tamkivi rääkis, et TS Laevade klientidelt laekus neile kaebusi sadama kassade kohal pesitsevate pääsukeste kohta. “Pole ju meeldiv piletit osta, kui pidevalt on oht linnuväljaheidetega pihta saada,” selgitas ta. Seetõttu otsustaski ettevõte mullu, peale lindude pesitsusaega, paigaldada katuse alla võrgud, et linnud sinna enam pesa tegema ei pääseks.

 

Alkohol silma alt ära, sigaretid ka

Homsest, 1. juunist jõustuvad poodides alkoholi väljapanekupiirangud, saare suuremad poed on ettevalmistustega ühele poole saanud. Juhataja Krista Metsand rääkis, et Hiiumaa Selveris tehti ümberkorraldused juba veebruaris kui alkoholilettide nähtavust piirati piimjast klaasist vaheseintega. Lisaks tuli ruumi ümberkorraldamiseks nihutada ka muude toodete lette. Metsand rääkis, et kohe on tulemas veel teinegi ümberkorraldus. Nimelt jõustuvad 1. juulist tubakatoodete väljapaneku piirangud, mis keelavad tubakatoodete nähtava väljapaneku.

 

Linkov andis Pritsumaja arendaja “võla” inkassose

Hiiu maakonna tuletõrje ühing andis vallale kuuluva Hiiumaa arenduskeskuse 1000eurose “võla” inkassofirma lahendada. Üks ühingu juhatuse kahest liikmest, Georg Linkov ütles Hiiu Lehele, et inkasso teemaks on tasu turismi infopunkti haldusteenuse eest, mida arenduskeskus varasemalt tasus ja siis tasumise katkestas. Infopunkti haldab arenduskeskus ja see töötab Kärdla Keskväljakul asuvas Pritsumajas, mis kuulub MTÜle Hiiu maakonna tuletõrje ühing. Arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg selgitas, et arenduskeskus ja tuletõrjeühing sõlmisid 2014. aastal soodustingimustega üürilepingu, kuna lisaks EASile toetasid Pritsumaja renoveerimist ka Hiiumaa vallad. Mullu jaanuarist lisas ühing üüriarvele rea “haldusteenused” ja summa 75,98 eurot. Lepingus aga on kirjas, et rentnik ise organiseerib haldusteenuse. Kuna turismiinfopunkti ruume ja selle ümbrust hoiab korras infopunkti töötaja, tähendaks tuletõrjeühingule hooldusteenuse eest maksmine sisuliselt seda, et arenduskeskus maksab ühingule teenuse eest, mida ise endale osutab.

 

Liinil sama lennuk, GNSS kasutuses

Tallinna–Kärdla–Tallinna lennuliini hange on lõppenud ja maanteeamet sõlmis viieaastase lepingu Leedu ettevõtjaga Transaviabaltika. Uue lepingu järgi algavad lennud juba laupäevast, 1. juunist. Liini hakkab teenindama sama Jetstream 32, sama lennuk, mis lendab praegugi: 1991. aasta väljalase ja 19 kohta. Ka on lennuvedajal nüüd olemas GNSS lähenemisseadme kasutamise võimekus. See tähendab, et lennuk saab Kärdlas maanduda ka madalama pilvitusega. Ainuke erinevus senise lennuplaaniga võrreldes on, et tööpäeviti on hommikused väljumised 15 minutit hilisemad:

 

Avarii teinud juht lahkus sündmuskohalt

Pühapäeva, 19. mai keskpäeval sai politsei teate, et Kärdlas sõitis vastu Pritsumaja seina punane Audi, mis seejärel lahkus sündmuskohalt. Kärdla politseijaoskonna välijuht Juta Lepvalts rääkis, et tänu tähelepanelikele kodanikele õnnestus politseil välja selgitada, et Audi roolis oli 77aastane naine. Juht ütles politseinikele, et kaotas auto üle kontrolli salongi lennanud putuka tõttu ja lahkus sündmuskohalt segadusseisundis koju.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised