28.05.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Parlamenti sai kolm suvehiidlast

Äsjalõppenud valimised viivad Euroopa Parlamenti koguni kolm suvehiidlast – Marina Kaljuranna (SDE), Urmas Paeti (RE) ja Sven Mikseri (SDE). Hiidlased naljatasid selle uudise peale sotsiaalmeedias, et nüüd tõusevad Hiiumaa kinnisvarahinnad veelgi. Kõige rohkem hääli, ligi 19 000 kogus Marina Kaljurand muidugi Tallinnas, kuid Hiiumaal nagu ka mitmel pool mujal oli ta valimiste võitja – tema toetuseks andsid hiidlased 955 häält. Sven Mikserit ja tema seoseid Hiiumaaga ilmselt saarel eriti ei teata, sest tema sai siit vaid 16 häält. Hiiumaa teise tulemuse aga tegi Urmas Paet, kes sai hiidlastelt 365 häält. Keda kui palju hiidlased veel toetasid, sellest pikemalt Hiiu Lehes.

 

Arhitektuurikonkursile laekus viis tööd

Kärdla põhikooli uue hoone arhitektuurikonkursile laekus 16. maiks viis tööd. Žürii kogunes otsust langetama eile. Millal tulemused välja kuulutatakse, pole veel teada. Arhitektuurivõistluse auhinnafond on kokku 23 000 eurot, sellest esimese koha preemia 9000 eurot. Hiiumaa vallavalitsus koostöös Eesti arhitektide liiduga kuulutas välja arhitektuurivõistluse Kärdlasse kavandatava uue põhikooli hoone ideekavandi leidmiseks.

 

Kärdla sadama kriminaalasjas algavad kohtuvaidlused

9. mai istungil kuulas kohus üle Kärdla sadama kriminaalasjas süüdistatavad, kelle ütlused olid varasemaga võrreldes muutunud. Kärdla sadama kriminaalasja kümnest süüdistatavast on kohtuprotsessi lõppfaasiks alles jäänud viis. 9. mai istungil kuulati üle Raigo Sahtel, Tanel Malk ja Urmas Varris. Ükski kolmest end süüdi ei tunnistanud. Kahtlustatavad on ka Varrisega seotud OÜ Seller Hulgi ja Malgaga seotud OÜ Faasion. Samal istungil teatas kohtunik Piia Jaaksoo veel ühe süüaluse, OÜ Nautic suhtes menetluse lõpetamisest, kuna ettevõte on registrist kustutatud. Täna algavad kohtuvaidlused, kus osapooled saavad esitada juhtunust oma versiooni.

 

Kanapeeksis põles 2 hektarit metsa

Reedel, 24. mail kella kahe paiku päeval teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Kanapeeksi külas. Päästeamet teatas eile, et põles umbes 2 hektarit metsa ja seda ümbritsevat raielanki ning kustutustöid raskendas turbapinnas. Metsapõlengut aitas piirata põlenguala kolmest küljest piirav raielank, kus kasvas männinoorendik – tänu sellele oli kergem tulele piiri panna. Põlengu suits jõudis reedel ka Kärdlasse ja tekitas küsimuse, mis põleb. Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma vastas Hiiu Lehe päringule, et kella 16ks olid päästjad maastikupõlengu kontrolli alla saanud.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised